Gündem

Erdoğan’ın vereceği müjdeyi CHP’li vekil duyurdu: Doğal gaz bulundu!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın dün Kalyon Güneş Teknolojileri Fabrikası'nın açılışında, Cuma günü bir müjde vereceğini duyurmuştu. Erdoğan’ın heyecanlandıran açıklaması ile ilgili tartışmalar devam ederken, CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Zonguldak'ın 175 kilometre açığında doğalgaz bulunduğunu bildirdi.

Tüm Türkiye Cuma günü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın vereceği müjdeyi bekliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan dün Kalyon Güneş Teknolojileri Fabrikası’nın açılışında konuşmuş ve Cuma günü vatandaşlara bir müjde vereceğini duyurmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan o açıklamalarda, “İnşallah Cuma günü tüm milletimize bir müjdeyi vermekle karşı karşıya olacağımızı tahmin ediyor ve buna inanıyorum. Şu anda bu müjdenin hayalleri rüyası içindeyiz. Cuma günü inşallah bu müjdeyi milletimize vermek suretiyle Türkiye’de yeni bir dönemin açılacağına şimdiden inanıyorum” ifadeleri kullanılmıştı.

Üretime geçilecek olması sevindirici

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müjdesinin ne olduğu konusunda tartışmalar devam ederken, bir açıklama da CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz’dan geldi. Yavuzyılmaz resmi twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile Zonguldak’ın 175 kilometre açığında doğalgaz bulunduğunu açıkladı.

Yavuzyılmaz tarafından yapılan paylaşımda, “Karadeniz’de, Zonguldak’ın 175km açığında doğal gaz rezervi bulunmuştur. Üretim ve ticarileşmesi seneler alacak olsa bile, %95 dışa bağımlı olduğumuz bu enerji kaynağında üretime geçilecek olması sevindiricidir.” İfadelerini kullandı.

İlgili Makaleler