Genel

Ermenistan ordusu Azerbaycan’ın en büyük ikinci kenti Gence’ye saldırdı!

Ermenistan ve Azerbaycan arasında ki sıcak çatışmalar gittikçe kızışıyor. Çatışmalarda 7'nci gün devam ederken, Ermenistan ordusu Azerbaycan'ın en büyük ikinci kenti Gence'ye saldırdı. Ermeni ordusu füzeyle şehir merkezine saldırırken ilk belirlemelere göre ölü ve yaralılar tespit edildi.

Geçen hafta pazarın ilk saatlerinde başlayan gerilimde sivillerin yaşadığı bölgeleri hedef alan Ermenistan ordusunun saldırısı bugün de sürüyor… Ermenistan ordusu tarafından Azerbaycan’ın sivil yerleşim noktalarına yönelik dün gerçekleşen saldırıda 2 sivil hayatını kaybederken, 4 sivil de yaralandı.

Azerbaycan Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada, Ermenistan tarafından dün akşam saatlerinde top bataryasıyla yapılan saldırılarda Beylagan bölgesinde 2 sivilin daha hayatını kaybettiği, 4 sivilin ise yaralandığı belirtildi. Ayrıca Beylagan’da bulunan evlerin ciddi zarara uğradığı bildirildi.

ERMENİSTAN GENCE’YE SALDIRDI

Dün gece bu şekilde açıklamalar gelirken, bugün Ermenistan ordusu saldırılarını Azerbaycan’da nüfusun yoğun olduğu Gence kentine yöneltti. Yine sivilleri hedef alan Ermenistan, TSİ 12:30 sularında nüfusun yoğun olduğu Gence’ye füze ve top atışı yaptı.

Azerbaycan Devlet Başkanlığı Sözcüsü Hikmet Hacıyev, başkent Bakü’den sonra ülkenin ikinci büyük kenti olan Gence kentinin Ermenistan tarafından bombalandığını açıkladı. Füze ve top atışlarının kent merkezinde yoğun yerleşimin olduğu yerlere isabet ettiği belirtiliyor.

Hacıyev, saldırıda hasar gören yerlerin görüntü ve fotoğraflarını da paylaştı. Ayrıca Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermenistan’ın askeri hedeflerine yönelik bombardımandan yeni görüntüler paylaştı.

Ermenistan ordusunun Azerbaycan’ın başkent Bakü’den sonra en büyük kenti Gence’ye saldırdığı açıklandı.

Azerbaycan tarafından yapılan açıklamada Ermeni ordularının füze saldırısı sonrasında 335.000 nüfuslu Gence kentinde 1 sivil yaşamını yitirirken ilk belirlemelere göre 4 insanın da yaralandığı kaydedildi.

Ermenistan’ın Azerbaycan şehirlerini vurması üzerine Azerbaycan Devlet Başkanı Aliyev’den çok sert açıklamalar geldi. Reuters haber ajansının son dakika gelişmesi olarak servis ettiği açıklamalarda Aliyev, “Ermeni askeri hedeflerini yok edeceğiz” dedi.

İlgili Makaleler