Genel

Erzurum Vakıflar Bölge Müdürlüğü işçi alımı yapacak!

Vakıflar Genel Müdürlüğü Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) sayfasında yeni bir iş ilanı yayınladı. İlana göre Vakıflar Genel Müdürlüğü Erzurum Vakıflar Bölge Müdürlüğünde istihdam etmek üzere İŞKUR aracılığı ile personel alımı yapacak. Personel alımı başvuruları 9 Kasım’da başlamış ve başvurular devam etmektedir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan ilan detaylarında şu bilgilere yer verildi.

SÜREKLİ İŞÇİ ALIM İLANI

Bölge Müdürlüğümüz bünyesinde çalıştırılmak üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/D maddesi, 4857 sayılı İş Kanunu, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik kapsamında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden Bölge Müdürlüğümüze tabloda dağılımı yapılan şekilde 10 adet “Sürekli İşçi” alınacaktır.

İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden T.C. kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son başvuru tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

TEMİZLİK PERSONELİ ALIMI

Erzurum Vakıflar Bölge Müdürlüğüne toplamda 8 temizlik personeli alınacak olup adaylardan istenilen başvuru şartları şöyle;

1-En az ilköğretim en fazla ortaöğretim (Lise ve dengi) okul mezunu olmak. 2-İhtiyaç halinde vardiyalı çalışma düzenine engel durumu olmamak.

3-Bölge Müdürlüğümüz sorumluluk alanında iç ve dış mekânlarda temizlik hizmeti, bahçe temizliği yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak. (Kazanan adaylardan Sağlık Kurulu Raporu istenecektir.)

4- İlk başvuru tarihinden önce Erzurum İli ( Merkez ve İlçeler) sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak.

5-Başvurunun son günü itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak.

GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIMI

Erzurum Vakıflar Bölge Müdürlüğüne toplamda 2 güvenlik görevlisi alınacak olup adaylardan istenilen başvuru şartları şöyle;

1-En az lise ve dengi okul mezunu olmak.
2-5188 sayılı Kanun gereği geçerli silahlı özel güvenlik sertifikası ile silahlı özel güvenlik kimlik kartına sahip olmak.(Son başvuru tarihi itibariyle en az 6 (altı) ay geçerlilik süresi olan.)

3-Son başvuru tarihi itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak.

4-Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine, özel hayata, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar ile uyuşturucu veya uyarıcı madde suçlarından dolayı ceza almamış ve bu suçlardan dolayı hakkında devam etmekte olan bir soruşturma kovuşturma bulunmamak.

5-Gece ve gündüz, iç ve dış mekânlarda vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmamak.

6-Erkek adaylarda en az 167 cm, kadın adaylarda en az 160 cm boyunda olmak, boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 15 kilodan az ya da fazla olmamak.

7-Koruma ve güvenlik hizmetlerini yürütmesine engel durumu olmamak(kazanan adaylardan tam teşekküllü Sağlık Kurulu(Heyet) Raporu istenecektir.

8-İlk başvuru tarihinden önce Erzurum İli sınırları (Merkez ve İlçeleri) içerisinde ikamet ediyor olmak.

KURA İŞLEMLERİ VE ESASLARI

1-Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gönderilen listede yer alan adayların kura çekimi 24/11/2020 Salı günü saat 11:00’de Erzurum Vakıflar Bölge Müdürlüğü Kat:3 toplantı salonunda noter huzurunda yapılacaktır.

2-Pandemi sebebi ile kura çekiminin yapılacağı salona aday alınmayacaktır. Ancak kura çekimini takip etmek isteyen adaylar 19/11/2020 Perşembe günü www.vgm.gov.tr internet adresinde DUYURULAR kısmında yayımlanacak olan linkte yer alacak internet adresinden canlı olarak takip edebileceklerdir. Noter tarafından, açık işçi sayısının dört katı oranında asil ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir. Asil ve yedek adaylara ilişkin liste Genel Müdürlüğümüz internet sitesinde (www.vgm.gov.tr) ilan edilecektir.

3-Kura çekimi sonucunda belirlenen asıl adaylar sözlü sınava alınacaktır. Sözlü sınav yeri ve tarihleri Genel Müdürlüğümüz internet sitesinde

(www.vgm.gov.tr) ilan edilecek olup, ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

4-Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gönderilen ve talep şartlarına uyan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 5’inci maddesinde belirtilen öncelik hakkına sahip olarak başvuranların tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle açık iş sayısının 4 (Dört) katı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir. Belirlenen asıl adaylar sözlü sınava tabi tutulacaktır.

Not: İlan detayları İŞKUR internet sitesinden ve www.vgm.gov.tr internet adresinden görülebilir.

İlgili Makaleler