Gündem

Eski Eşlere Duyuruldu! O Düzenlemenin Detayları…

Boşanmış eşlerin en büyük sorunlarından biri olan nafaka için yeni bir açıklama geldi. Milyonlarca vatandaşın şikayet olduğu nafaka konusu Meclise taşınacak. Bugün AK Parti’nin MYK toplantısında gündeme getirilecek olan nafaka konusunun detayları merak ediliyor. İşte boşanmış çiftlerin özellikle merak ettiği nafaka konusunun detayları…

Yeni Bir Düzen Oluşturulacak!

Boşanma durumlarında nafaka tanımı; “kanunda maddi tazminat kavramı eşin uğradığı maddi kaybı ve zararı içerirken, manevi tazminat kavramı ise duyulan acı, elem, keder gibi duyguları tam olarak karşılayamasa da bir nebze de olsa hafifletmek maksadıyla yasakoyucunun tazmin iradesi” olarak tanımlanmıştır. Boşanan eşlerin şikayetçi olduğu tazminat konusu gündeme getirilecek. Nafaka konusuna ilişkin yeni formüller bugün MYK toplantısında karara bağlanacak.

Milyonlarca vatandaşın sorunu olan nafakaya yeni bir düzenleme getirilecek. Ak Parti’nin bugün gerçekleştirilecek MYK toplantısının gündem maddelerinden biri olacak olan nafaka konusu için yapılan açıklamaya göre nafakaya yeni formüller üretilecek. Yapılacak olan toplantıda nafaka süresine üst sınır ya da evlilik süresine göre nafaka verilmesi konuları üzerinde durulacak. Konunun kararlaştırılmasının ardından meclisin gündemine taşınacak.

İlgili Makaleler