Personel Alımı

Euro İle Maaş Almak İçin Bir Fırsat Daha Doğdu; Almanya’dan Sonra Danimarka Da İşçi Alacak! Danimarka’nın Aylık Maaş Ödemesi…

Avrupa’nın kaybettiği iş gücünü telafi etmesi adına ilk atılım Almanya’dan gelmişti. Özellikle pandemi günlerinden bu yana yaşlı nüfus nedeniyle işçi açığı çok fazla olan Avrupa ülkelerinden bu kez açıklama Danimarka’dan geldi. Danimarka, 100’den fazla kadroda istihdam edilecek personel arayışı içerisinde olduğunu duyurdu.

Euro üzerinden maaş ödemesi gerçekleştirecek olan Danimarka, 100’den fazla vasıflı ve vasıfsız pozisyona personel alımı gerçekleştirmek için düğmeye bastı. En az 5 bin 376 Euro ödeme yapacak olan Danimarka, iş başvurusu sürecine ilişkin de önemli açıklamalarda bulunduğu bir duyuru yayınladı.

Danimarka’da Herkese Göre Bir İş Var

İşçi göçü ile alım yapacağını açıklamış Avrupa ülkelerinden biri olan Danimarka’da pandeminin ardından pek çok pozisyonda açık olunmuş bulunuyor. Danimarka’nın yapacağı alımlarda hem vasıflı hem de vasıfsız işçilere uygun pek çok pozisyon bulunuyor. Danimarka tarafından gerçekleştirilen açıklama göre, 2022 yılı içerisinde alınacak olan personellerin; bölüm başkanı, satış müdürü, genel müdür, biyolog, hukuk görevlisi, kütüphaneci, psikolog, makine mühendisi, inşaat müdürü, inşaat mühendisi, çevre mühendisi, kimya mühendisi, tasarımcı, şehir plancısı, arazi müfettişi, çevre teknisyeni, doktor, tıbbi danışman, başhekim, anestezi hemşiresi, hemşire, diş hekimi, klinik diyetisyen, meslek terapisti, radyograf, tıbbi laboratuvar teknisyeni, diş hijyenisti, yetişkin eğitim merkezi öğretmeni, ilkokul öğretmeni, ortaokul öğrencileri için bağımsız yatılı okullarda öğretmen, çocuk bakıcısı, sosyal eğitim görevlisi, okul öncesi öğretmen yardımcısı, BT mimarı, BT mühendisi, BT proje lideri, programcı ve sistem geliştiricisi, bina teknisyeni, sıhhi tesisat teknisyeni, tesisatçı, operasyon ve üretim müdürü, hesap yöneticisi, satış danışmanı, iş ve şirket danışmanı, yerel otorite vaka yöneticisi, emlakçı, çalışma idari sekreteri, tıbbi sekreter, yönetici katibi, ofis asistanı, büro memuru, okul sekreteri, ticaret asistanı, muhasebeci asistanı, muhasebeci, muhasebe memuru, denetçi, muhasebe kontrolörü, kuaför, sosyal ve sağlık hizmetleri asistanı, peyzaj bahçıvanı, bahçıvan, duvar ustası, marangoz, tesisatçı, kaporta metal işçisi, demirci, sac metal işçisi, demir ve metal servis teknisyeni, endüstriyel teknisyen, CNC operatörü, elektrikçi, elektrik müteahhidi, tamirci, kasap, fırıncı gibi çok sayıda pozisyonda istidam edilmesi planlanıyor

Maaşlar En Az 5 Bin 376 Euro

Pek çok Avrupa ülkesinde asgari ücret yerine saatlik çalışma sistemi kullanılıyor. Yani Avrupa’da çalışan insanlar çalıştıkları işin saatlik ücretine göre, çalışma süresi kadar maaş alıyor. Elbette çalışma saatinin ücreti pozisyona göre değişiklik gösterebiliyor. Ancak, maaş ödemeleri konusunda dünya sıralamasında oldukça iyi bir yere sahip olan Danimarka’nın yeni alacağı istihdamlarını en az 5 bin 376 Euro’ya, yani Türk Lirası ile yaklaşık 100 bin TL gibi bir aylık ücrete çalıştıracağı konuşuluyor. Başvuruları online bir şekilde özel şirketler üzerinden alan Danimarka, özgeçmişini uygun gördüğü adayları ülkesinde çalışması için davet ediyor.

İlgili Makaleler