EkonomiKamu Haberleri

Ev hanımlarına maaş bağlanması hakkında sevindiren gelişme

Ev hanımlarına maaş bağlanması hakkında önemli bir açıklama yapıldı. Video konferans ile ev hanımları ile yapılan görüşmeye katılan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bu konu hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

AİLE DESTEKLERİ SİGORTASI

Konu ile ilgili olarak Kemal Kılıçdaroğlu açıklamalarında “Bizim en büyük arzumuz bu. Biz Aile Destekleri Sigortası diye bir sigorta dalını hayata geçirmeye çalışıyoruz. Aile Destekleri Sigortası’nın temel hedefi şu; geliri olmayan veya geliri belirli bir rakamın altında olan ailelere doğrudan doğruya devletin destek vermesidir” ifadelerine yer verdi.

“ÇOLUK ÇOCUĞUN RIZKINI SAĞLAYACAK”

Aile Destekleri Sigortası olsaydı bu dramların hiçbirisinin olmayacağını vurgulayan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:

“Çünkü nasıl işsiz kalan kişi işsizlik sigortasından yararlanıyorsa, gelirin belli bir rakamın altına düşmesi ve ailenin hiç gelirinin olmaması halinde Aile Destekleri Sigortası’ndan asgari bir gelir, üstelik evdeki kadının banka hesabına yatacak. Hiç kimsenin haberi olmayacak. Kadın gidecek bankadan parasını çekecek. Çoluk çocuğunun rızkını sağlayacak”

İlgili Makaleler