EkonomiGündem

Ev ve araba satışlarında yeni dönem başladı! Sınır kaldırıldı

Ev ve araba satışları ile ilgili olarak flaş değişiklik Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından yürürlüğe girdi. Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre ev satışlarında taksit sınırı kaldırıldı ve araba satışlarında büyük kolaylık sağlandı.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında ev ve otomobil satışlarını yakından ilgilendiren karar Ticaret Bakanlığı tarafından yayımlandı. Bakanlık tarafından hazırlanan “Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmelik’te Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

KONUT SATIŞLARINDA TAKSİT SINIRI KALDIRILDI

Yayımlanan karar ışığında ev satışlarında taksit sınırı kaldırılırken, nihai fatura değeri 120 bin lira ve bu tutarın altında olan taşıt satışlarında 60 ay, 120 bin liranın üzerinde olup 300 bin lirayı geçmeyenlerde 48 ay, 300 bin liranın üzerinde olup 750 bin lirayı aşmayanlarda 36 ay ve 750 bin liranın üzerindeki taşıt satışlarında 24 ay taksit uygulanabilecek.

TAKSİTLENDİRMEDE YENİ DÖNEM BAŞLADI

Perakende işletmelerin taksitli mal ve hizmet satışlarında genel taksitlendirme süresi 12 ay, bazı mal ve hizmetler için ise farklı taksitlendirme süreleri uygulanıyor.

İLAN DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler