Gündem

Evlenmek isteyen çift corona virüsü mağduru olunca vali yardım eli uzattı!

Corona virüsü salgını nedeniyle bu sene evlenmek isteyen çiftler de mağduriyet yaşıyor. Antalya’da 19 yaşındaki gelin adayı sokağa çıkma yasağı yaş sınırına takılınca, nişanlısı bile birlikte Vali Münir Karaloğlu'ndan yardım istedi. Karaoğlu sosyal medya aracılığı ile yardım isteyen genç çifti geri çevirmedi. Gelin adayına nikahın kıyılabilmesi için 1 günlük özel izin verildi.

Tüm dünya corona virüsü salgını nedeniyle zor günlerden geçiyor. Türkiye’de her kesimden vatandaşı etkileyen Covid-19 bu sene evlenmeyi planlayan çiftlerin hayallerini de suya düşürdü. Antalya’da geçen yıl nişanlanan Nedim Kütük ve Aslınur Gümüş corona virüsü mağduru oldu. 19 yaşındaki gelin adayı Aslını Gümüş’ün, 20 yaş altına uygulanan sokağa çıkma yasağı kapsamında yer alması nedeniyle çiftin nikahları kıyılamadı. Düğünleri iptal olan gençler corona virüsü süreci uzayınca nikah için yardım çağrısında bulundular.

Bir günlük özel izin verildi

Damat adayı Nedim Kütük sosyal medya hesabı üzerinden Antalya Valisi Münir Karaloğlu’na seslendi. Validen kendilerine yardımcı olmalarını isteyen Karaloğlu, “Sizden başka çaremiz kalmadı sayın valim, lütfen yardımcı olun. Nikah dairesi izinli yazılı belge istiyor. Nişanlımın yaşı 19 olduğu için, lütfen artık yardım edin nikahımızı yapalım. Saygıdeğer valim evlenmek istiyoruz” ifadelerini kullandı. Durumdan haberdar olan şeklinde yanıt verdi. Bunun üzerine çiftin nikahının yapılabilmesi için yaş sınırına takılan 19 yaşındaki Aslınur Gümüş için 7 Mayıs için geçerli 1 günlük özel izin verildi.

Yarın sabah nikahları kıyılacak olan çiftten Kütük valinin yardımı hakkında, “Geçen yıl aralık ayında nişanlandık ve mart ayında da düğünümüz olacaktı. Ama koronavirüs nedeniyle iptal oldu. Nişanlım 19 yaşında olduğu için sokağa çıkma yasağı kapsamına giriyor ve bu yüzden nikahımızı da kıyamadık. Vali Bey’den yardım istedim. Vali Bey sağ olsun hemen geri dönüş yaparak sorunumuzu çözdü. Muratpaşa Kaymakamlığı açık kapı uygulaması üzerinden bir günlük evlendirme amaçlı seyahat izin belgesi verildi. Yarın Kepez Belediyesi Evlendirme Dairesi’nde nikahımız kıyılacak” açıklamasını yaptı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

 

İlgili Makaleler