Gündem

Eylül’de okulların açılması zora girdi!

Her gün açıklanan vaka sayıları maalesef 1000’nin üzerinde seyrediyor. Günlük vaka sayılarının 1000’in altına düşürülememesi nedeniyle Eylül ayında okulların açılması bir zor görünüyor. Konu hakkında açıklama yapan Prof. Dr. Osman Müftüoğlu, ‘’koronavirüs günlük vaka sayısının böyle devam etmesi halinde eylül ayında okulların açılmasının zor olduğunu…’’ söyledi.

01 Haziran’da başlayan normalleşme süreci ile beraber vaka sayılarında hızla yükselme başladı. Özellikle son 15 gündür 1000’in altına düşmeyen günlük vaka sayıları, önümüzde ki günlerde uygulanacak yeni tedbirlerin habercisi gibi. Bu alınması muhtemel tedbirlerin içerisinde Eylül ayında okulların açılıp açılmaması konusu da var.

OKULLARIN AÇILMASI BÜYÜK RİSK

Geçtiğimiz günlerde Habertürk ekranlarında, vaka sayılarının böyle devam etmesi durumunda bu yıl okulların açılması söz konusu olabilir mi? Sorusu tartışıldı. Programa konuk olan bilim kurulu üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz, Temmuz ve Ağustos aylarında ki vaka sayılarına endeksli olarak, vaka sayılarının böyle devam etmesi halinde okulların açılmasını büyük bir risk olarak gördüğünü ifade etmişti.

VAKA SAYISI BÖYLE DEVAM EDERSE…

Bugün ise Hürriyet Başyazarı Prof. Dr. Osman Müftüoğlu, okulların Eylül’de açılıp açılamayacağı yönünde bir yazı kaleme aldı. Müftüoğlu, ‘’Bu rakamlardan korkalım’’ başlıklı yazısında koronavirüs günlük vaka sayısının böyle devam etmesi halinde eylül ayında okulların açılmasının zor olduğunu ifade etti.

İlgili Makaleler