Gündem

EYT (Emeklilikte Yaşa Takılanlar) Hakkında Önemli Açıklama: Mağdurlar

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu Emeklilikte Yaşa Takılanlar hakkında açıklamalarda bulundu. Davutoğlu EYT hakkında yaptığı açıklamalarında mağdur olduklarını belirtti.

EYT hakkında Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu tarafından açıklama yapıldı. Ahmet Davutoğlu sosyal medya üzerinden kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

Konu ile ilgili olarak Ahmet Davutoğlu açıklamalarında “Türkiye, Suriye mevzusunda soğukkanlı olmalıdır. Diplomaside dikkatli konuşmak gerekiyor. Şehitlerimizin hesabı sormalıdır. Diplomatik retoriğin de sahadaki mücadeleyle orantılı olması gerek” ifadelerine yer verdi.

EYT’nin yanı sıra ekonomi hakkında da değerlendirmelerde bulunan Ahmet Davutoğlu “TÜİK rakamlarıyla oynayarak ekonominin çok iyi gittiğini iddia ediyorlar. Tapuların neredeyse fermanla el değiştirdiği bir dönemde, güvenin olmadığı bir Türkiye’de ekonomi düzelmez” dedi.

EYT Açıklaması Geldi
EYT Açıklaması Geldi

DAVUTOĞLU’NUN AÇIKLAMALARI

Bunların yanı sıra Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

Bir adaletsizliğe yol açılmışsa, bu adaletsizliğin maliyeti ekonomik maliyetten daha ağırdır. Devlet halkına bir söz verdiğinde bunu tutmalıdır. EYT adaletsizliğine çözüm bulunmalıdır.

EYT mağdurları taleplerinde haklıdır. EYT konusu partimizin gündemindedir. Yakın zamanda bununla ilgili bir raporu kamuoyuna açıklayacağız.

Taşeron işçiler de bir başka gündemimiz. Kadrolu işçilerin 3’te biri kadar maaş alıyor. Bunun yaşandığı bir yerde adaletten söz edilemez.

Türkiye, on yıldır süren Suriye iç savaşında sicili en temiz ülkedir. Suriye’de çok sayıda insan Türkiye’ye güvenerek İdlib’e geldi.

Türkiye, Suriye mevzusunda soğukkanlı olmalıdır. Diplomaside dikkatli konuşmak gerekiyor.

Başbakanlık dönemimde basına hiçbir müdahalede bulunmadım. Benim veya arkadaşlarım tarafından aranarak baskı altına alındığını iddia edebilecek tek bir gazeteci varsa çıkıp söylesin.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir