Kamu Haberleri

EYT İçin Yeni Bir Sistem Mi Geliyor ? Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Yeni Sistem Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin önceki gün yapılan Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında yaptığı açıklamalarında gündeme gelen EYT sistemi hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin önceki gün yapılan Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında birçok konu başlığı hakkında açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarında en dikkat çeken EYT değerlendirmesi oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamalarında Emeklilikte Yaşa Takılanlar ( EYT ) hakkında yeni bir sistem önerisinde bulundu.

Gerçekleştirilen toplantıda bir milletvekilinin EYT hakkında emeklilikte yaşa takılanların çalışmaya devam etseler bile maaşlarının düşmemesi için yeni bir sistem kurgulanması önerisinde bulunduğu ifade edildi.

Bu sistem önerisi kapsamında akıllara “EYT için ne kadar bir iyileşme ve yapılanma yapar?” sorusu geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan EYT Açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıklamalar

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN AÇIKLAMALARI

EYT yanı sıra milletvekilinin “Çok sayıda vatandaştan İstanbul Sözleşmesi ile ilgili şikayet geliyor” açıklaması üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Talimat verdim. İstanbul Sözleşmesi’ni bir daha gözden geçireceğiz. Bununla ilgili çalışma yapacağız” dedi.

Bunun yanı sıra son bir haftada iki İYİ Partili milletvekilinin istifa etmesi de gündeme geldi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yaptı.

EYT yanı sıra Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında “Filan partiden gelecek oya değil kendi işimize bakıyoruz. Ancak oradaki mevcut hareketlilik yarın istikametini bize çevirirse biz onu elbette ayrıca değerlendiririz. Kaldı ki biz doğru işler yaptıkça onlar gelmese bile tabanları bize gelir” ifadelerine yer verdi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir