Gündem

Fatih Terim’in Doktorundan Güzel Haberler: Şu Anda Hiç Şikayeti Yok

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in doktoru Prof. Dr. Ferah Ece, deneyimli teknik direktörün son durumu hakkında açıklamalar yaptı. Prof. Dr. Ece, Terim'in şu an yaşadığı herhangi bir sıkıntı olmadığını ve evde tedavisinin karantina altında süreceğini belirtti.

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, corona virüs testinin pozitif çıkması nedeniyle hastaneye kaldırıldı ve tedavi sürecine başlatılmıştı. Tecrübeli teknik direktör, tedavisinin sürdüğü Liv Hospital’da görev yapan Prof. Dr. Ferah Ece liderliğindeki komisyon onayıyla taburcu oldu.

“ŞU ANDA HİÇ ŞİKAYETİ YOK”

Prof. Dr.Ece, Fatih Terim’in son durumu hakkında şunları söyledi:

“Hocamız bugün taburcu edildi. 18 Mart’ta koronavirüs testiyle başvurmuştu. Yaklaşık 1 hafta sonra bizim hastanemize yattı. Biz de Sağlık Bakanlığı’nın yönergelerine uygun olarak tedaviye başladık. Burada tedaviyi bir konsey, bir ekip olarak veriyoruz. Benim başkanlığımda birçok uzmanın bulunduğu bir konseydir bu. Burada Sağlık Bakanlığı’nın yönergelerine göre tedavileri planlıyoruz, takiplerini yapıyoruz. Hocamızın da takiplerinde gayet iyi gitti; kliniği, şikayetleri azaldı. Bilgisayarlı tomografide lezyonda gerileme görüldü ve şu anda hiç şikayeti yok. Ancak hala pozitif. Bu nedenle de karantina altına aldık hocayı ve takip ediyoruz. En ufak bir şikayeti olduğunda da gerekli olan tetkik ya da tedavileri değiştirmeleri için tekrar hastaneye gelecek. Bu karantina dönemi kişinin kendini izole etmesi. Kendini evde izole edecek, maske takacak, dışarı çıkmayacak, insanlarla temasında sosyal mesafeye özen gösterecek ve kendinde yeni gelişebilecek yeni şikayetleri muhakkak takip edip bizimle irtibat halinde kalacak. Biz de bu arada tekrar bazı tahlilleri evden yürütüyor olacağız.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir