Ekonomi

Faturası Olanların Kredi Çekmek İçin Bankaya İhtiyacı Yok; Sadece Fatura Üzerinden Nakit Kredi Alınabiliyor! Hem de Anında…

Her geçen gün artan yaşam pahalılığı vatandaşların acil nakit ihtiyaçlarını gidermek için farklı yöntemler denemeye başlamasına neden olur hale geldi. Özellikle icralık ev ve araç alımlarının hızla artmaya başladığı şu günlerde bankalardan kredi çekemeyen pek çok vatandaşın imdadına bu kez da faturalı hatlar üzerinden verilen krediler yetişmeye başladı.

Faturalı hatlar üzerinden kredi çekilebileceğini iddia eden pek çok şirket, kişilerin faturası üzerinden aldıkları cihazı nakde çevirme yöntemini kullanmaya başladı. Vatandaşların da bir hayli rağbet göstermeye başladığı bu sistemden yararlanabiliyor olmak için ise, birtakım şartların yerine getirilmesi gerektiği öğrenildi.

Faturalı Hat Üzerinden Alınan Cihazlar Nakde Çevriliyor

Artan yaşam maliyeti vatandaşların acil nakit ihtiyacı bulacakları yöntemlerin de farklılaşmasını beraberinde getirmiş bulunuyor. Şu sıralar pek çok vatandaş, faturasına ek bir maliyet ile satın aldığı cihazları satarak, nakit paraya çeviriyor. Bir nevi kredi hizmeti gören bu yöntemde vatandaş cihazın parasını taksit taksit ödediği için rahat bir nefes alıyor. Ancak her faturalı hatta sahip olan vatandaş, bu sistemden yararlanamıyor. Vatandaşların faturaları üzerinden cihaz alabilmesi için her şeyden önce en az 6 ila 12 aydır faturalı hat kullanabiliyor olması, faturalarını düzenli ödemesi ve geçmiş döneme ait herhangi bir fatura borcu bulunmaması gerekiyor.

Her Şirket Farklı Cihazlar Satabiliyor

Kişilerin faturalarına ek olarak alacağı cihazların türü kişinin puanına göre değişiyor. İster Turkcell ister Vodafone isterse Türk Telekom olsun her şirket puan sistemine göre cihaz veriyor. Bu kapsamda Turkcell hattı olan vatandaşlar; Turkcell mağazaları, 0532 532 00 00 numaralı Turkcel müşteri hizmetleri ve Paycell isimli Turkcell uygulaması üzerinden cihaz puanını görebiliyor. Vodafone sahibi vatandaşlar ise, Vodafone Yanımda uygulamasını telefonuna indirdikten sonra bu uygulama içerisinde yer alan TOBİ hizmeti aracılığıyla puanını öğrenebiliyor. TOBİ’ye “Faturama Ek Telefon” yazan kişiler faturalı hat üzerine alabileceği telefonların bir listesini görebiliyor. Türk Telekom müşterisi olan fatura sahibi vatandaşlar ise, alabilecekleri cihazları öğrenmek için Türk Telekom bayilerinden hizmet alabildiği gibi 444 1 444 numaralı Türk Telekom Müşteri Hizmetleri üzerinden satın alabileceği cihazları öğrenebiliyor.

İlgili Makaleler