Gündem

Flaş Gelişme ! İran Corona Virüsü Tedavisinin Bulunduğunu İddia Etti!

İran Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Kiyanuş Cihanpur önemli açıklamalarda bulundu. Cihanpur açıklamalarında corona virüse karşı ürettikleri ilaç ile tedavilerde olumlu sonuçlar aldıklarını ifade etti.

İran Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Kiyanuş Cihanpur çok önemli açıklamalarda bulunarak ürettikleri ilaç ile corona virüsü tedavisinde olumlu sonuçlar aldıklarını ifade etti.

OLUMLU SONUÇLAR ALINDI

İran Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Kiyanuş Cihanpur, koronavirüsüne yakalanan hastalar için kullanılan ve bağışıklık sistemini güçlendiren Actemra ilacının bazı şehirlerde hastaları iyileştirdiğini ifade etti.

Bunun yanı sıra Cihanpur açıklamalarında “İlaç 24 saat içerisinde etkisini gösterdi. Ancak kesin bir şey söylemek için henüz erken” ifadelerine yer verdi.

Cihanpur açıklamalarında kullanılan ilacın ilk 24 saat içerisinde etkisini göstermeye başladığını belirterek ilacın etkilerine yönelik uzmanların incelemelerinin devam edeceğini ifade etti.

Ayrıca Cihanpur “Alacağımız olumlu neticeler kesinleşirse ilacı piyasaya süreceğiz” dedi.

İran’da corona virüsü sebebi ile şu an ülke genelinde hayatını kaybeden kişi sayısı 254 olurken vaka sayısı da 9 bin oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir