Gündem

Flaş Gelişme: Salgında Kritik Tarih 15 Eylül !

Yaz aylarındaki rehavet ve bayram tatili nedeniyle corona virüsü salgınında vaka sayıları arttı. Bu doğrultuda artan vakaların önüne geçebilmek için yeni kuralların gelmesi beklenirken kritik tarih 15 Eylül oldu.

Nisan ayında alınan bir dizi önlemin benzerleri Eylül ayından itibaren yine uygulanabilir. Bayram tatili ve yaz aylarının rehaveti kapsamında vaka sayıları arttı. Bu vakaların önüne geçebilmek için kritik tarih Eylül’ün 15’i oldu.

Hürriyet’in haberine göre corona virüsü vaka sayılarının binin üzerine çıkmasıyla salgınla mücadele çalışmaları, yeni planlamalarla devam ediyor. Çalışmalar öncelikle Sağlık ve İçişleri Bakanlıkları üzerinden sürdürülürken, Cumhurbaşkanlığı da sürece koordinasyon açısından dahil oluyor.

15 EYLÜL’DEN SONRA

Yetkililer tarafından da bu konu hakkı9nda bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada kamusal presin artacağı Eylül 15’e kadar kontrollerle vatandaşın duyarlılığı arttırılmaya çalışılacağı ve 15 Eylül’den sonra yeni kuralların gündeme gelinebileceği belirtildi.

Konu hakkında yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kamusal presin arttığına şahit olacağız. Eylül 15’e kadar kontrollerle vatandaşın duyarlılığı arttırılmaya çalışacak. Ancak 15 Eylül’den sonra yeni kurallar gündeme gelebilir. Çünkü, herkes, işine ve okuluna dönmüş olacağı için, uyarıları daha ciddiye alacak. Toplum psikolojik açıdan o zaman hazır olacak”

İlgili Makaleler