Gündem

Flaş İddia: Corona Virüsü İki Gün İçinde Öldüren İlaç Bulundu

Corona virüsü için çok önemli bir iddia gündeme geldi. Bu bağlamda prazit öldürücü ilaç olan Ivermectin’in antiviral etkiye sahip olduğu ve yeni tip koronavirüsü hücre kültürlerinde 48 saat içerisinde öldürdüğü ifade edildi.

Corona virüsü için çok önemli bir iddia gündeme geldi. Bu iddia ise corona virüsü ile mücadele kapsamında sevindirdi. Parazit öldürücü ilaç olan Ivermectin’in antiviral etkiye sahip olduğu ve yeni tip koronavirüsü hücre kültürlerinde 48 saat içerisinde öldürdüğü ifade edildi. Bu konu hakkında detayları kamuilanlari.com olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz…

Antiviral Research’ın aktardığına göre, Avustralya’nın Melbourne şehrindeki Monash Üniversitesi ve Kraliyet Hastanesi’nden bilim insanları, laboratuvar koşullarında Ivermectin’in koronavirüslü hücreler üzerinde etkisini analiz etti.

YÜZDE 99 AZALDIĞI GÖZLEMLENDİ

Buna ilşkin olarak hücrelere, koronavirüs bulaştırıldıktan 2 saat sonra ilaç uygulandı. Bir doz Ivermectin sayesinde, viral RNA miktarının 24 saat sonra yüzde 93, 48 saat sonra da en az yüzde 99 oranında azaldığı gözlemlendi.

Söz konusu haberde “Bu etki, Ivermectin’in neredeyse tüm viral materyallerin kaybına yol açtığını gösteriyor” denildi. Bununla birlikte Ivermectin’in deney sırasında numuneler üzerinde toksik etki göstermediği ifade edildi.

Bilim insanları, Ivermectin’in SARS-CoV-2’nin viral yükünü azaltmaya, komplikasyonlarını önlemeye ve insandan insana bulaşmasını sınırlandırmaya yardımcı olacağını düşünüyor.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir