Gündem

Galip Öztürk’ün Evinde 7.2 Kilogram Kokain Bulundu! Tutuklanan Öztürk’ün Kefalet Talebi Reddedildi!

Metro Şirketler Grubu’nun sahibi olan ünlü iş adamı Galip Öztürk, Gürcistan emniyet güçleri tarafından Batum şehrinde tutuklandı. Yapılan operasyon sonucunda Galip Öztürk’ün evinde 7,2 kilogram kokain bulundu. Tutuklanan ünlü iş adamının kefalet ile serbest kalma talebi reddedildi ve 2 ay süresince tutuklu olarak yargılanması yönünde karar verildi.

Ünlü iş adamı Galip Öztürk, Gürcistan’ın Batum şehrinde yer alan bir AVM’de düzenlenen özel operasyon kapsamında göz altına alındı. 7 saat süren operasyon sonucunda göz altına Galip Öztürk hakkında yasa dışı yollarla yüklü miktarda uyuşturucu madde satın almak ve depolamak suçlaması yapıldı.

Evinde 7,2 Kilogram Kokain Ele Geçirildi!

Gürcistan medya organları tarafından servis edilen haberlere göre, Galip Öztürk’ün evinde yapılan aramalar sonucunda 7,2 kilogram kokain bulundu. Tutuklanan Galip Öztürk’e, Gürcistan Savcılığı tarafından yüksek miktarda uyuşturucu maddeyi yasa dışı yollarla satın almak ve depolamak suçlamaları yapıldı.

Konu ile ilgili Gürcistan Başsavcılığı tarafından açıklama yapıldı. Galip Öztürk’ün tutuklandığı operasyonun; vergi kaçakçılığı, kara para aklama ve ödeme belgelerinde sahtecilik kapsamında gerçekleştirildiğini ve yürütülen soruşturma çerçevesinde Galip Öztürk’ün evinde 7 kilo 215,9 gram kokain adlı yasa dışı uyuşturucu maddenin ele geçirildiği bilgisi verildi.

Operasyon sonucunda gözaltına alınan Galip Öztürk, aynı gün içerisinde tutuklandı. Yapılan suçlamalar Gürcistan Ceza Kanuna göre, 8 ile 20 yıl arasında hapis cezası ya da ömür boyu hapis cezasına karşılık geliyor.

5.5 Milyon TL Değerindeki Kefalet Talebi Reddedildi!

7 saat süren özel operasyon kapsamında tutuklanan Galip Öztürk’ün avukatları kefalet ile serbest kalma talebinde bulundu. Mahkemeye, 1 Milyon Gürcistan Lari’si kefalet ücreti teklif edildi.

Savcılık bu talebi, Galip Öztürk’ün serbest kalması halinde saklanma tehlikesinin bulunduğu söyleyerek reddetti. Öztürk, 2 ay boyunca tutuklu yargılanacak.

İlgili Makaleler