Gündem

Garanti BBVA’dan corona virüsle mücadele adına 10 milyonluk destek!

Garanti BBVA, corona virüs (Covid-19) mücadelesine destek vermek ve hastanelerle sağlık çalışanlarının kritik gereksinimlerini karşılamak amacıyla 10 milyon TL fon ayırdığını açıkladı.

Garanti BBVA, corona virüs (Covid-19) salgınının yayılmasını önlemek ve Türkiye’nin bu durumdan kurtulması için uğraşan bütün hastanelerin ve sağlık çalışanlarının gereksinimlerini karşılamak için 10 milyon fon ayırdığını paylaştı.

Garanti BBVA’dan gelen açıklamaya göre, bankanın corona virüs tehlikesiyle mücadele etmeye başladıkları günden beri çalışanları ve müşterileri için aldığı tedbirlerin dışında ülke genelinde bir farkındalık yaratmak için kritik bir adım atacaklarını duyurdular.

Ayrılan fon ile corona virüsünü tedavisinde gerekli bütün tıbbi araçların ve özellikle doktorlar ve diğer sağlık çalışanlarının en çok ihtiyaç duydukları maske, eldiven, koruyucu tulum ve bone gibi malzemelerin hızlı bir şekilde karşılanması amaçlanıyor.

HER TÜRLÜ KATKIYI SAĞLAMAYI HEDEFLİYORLAR

Garanti BBVA Genel Müdürü Recep Baştuğ yaptığı açıklamada, dünya genelini esir alan ve Türkiye’yi de oldukça kötü etkileyen corona virüsün daha fazla üzücü sonuçlar doğurmaması adına kolları sıvadıklarını ifade etti. Baştuğ sözlerine şu şekilde devam etti:

“Ancak çok daha önemlisi, son derece tehlikeli bu salgına karşı ülkece verdiğimiz savaşa dayanışma içinde destek olabilmek. Vaka sayısının arttığı bu dönemde devletimiz tüm imkanlarıyla seferber olmuşken, hastanelerimizin ve sağlık çalışanlarının çok hızlı büyüyen ihtiyaçları karşısında bizim de destek vermemiz, elimizi taşın altına koymamız son derece önemli. Bizlerin vatandaş ve özel sektör olarak, tek bir ekip ruhuyla hareket etmemiz, birbirimize omuz vermemiz gerekiyor.”

“Bu amaçla, bu savaşta en ön cephede yer alan hastanelerimizin, doktorlarımız ve sağlık çalışanlarımızın görevlerini herhangi bir eksiklik hissetmeden rahatlıkla icra etmelerini sağlaması için bir adım attık ve ihtiyaç duydukları malzemelerin tedarikine destek olmak istedik. Bize göre bu adımımız şu an için denizde bir kum tanesi ancak inanıyoruz ki bunun devamı gelecek ve diğer kurumlarımız da aynı dayanışma ruhuyla hareket edecek. En büyük temennimiz, elbirliğiyle bu zor dönemi en az kayıpla ve en kısa sürede atlatarak, ülkece çok daha güzel yarınlara birlikte yürümek.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir