Personel Alımı

Gardiyan (İnfaz koruma memuru) alımı 2020’de ne zaman? Adalet Bakanlığı açıkladı mı?

Devlet kurumlarında Gardiyan (İnfaz koruma memuru) olarak çalışmak isteyen vatandaşlar Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak açıklamaları bekliyorlar. Peki, 2020’de gardiyan alımı olacak mı? Bakanlık açıklama yaptı mı?

Bu sene memur olmak isteyen vatandaşlar 2020 Adalet Bakanlığı alımlarını bekliyorlar. İnternet sayfaları üzerinden, “2020’de gardiyan alımı olacak mı?, “Bakanlık personel alımları ne zaman?” sorularının cevapları araştırılıyor. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Adalet Bakanlığı ve Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’ne personel alımları yapılacağını açıkladı. Gül taradından yapılan açıklamalarda, “Maliyeden onay çıkınca infaz koruma memuru, katip ve adli personel alımı alımı yapacağız” ifadeleri kullanıldı. Peki infaz koruma memuru olmak için başvuru şartları neler?

Gardiyan olmak için başvuru şartları neler?

30 yaşını aşmamış olmak

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’ndaki 48. Maddede açıkça ifade edilmiş olan nitelikleri taşımak

En az lise diplomasına sahip olmak

Erkekler için 170 cm, kadınlar için 160 cm’den uzun olmak

Belirtilen aralıkta boy-kilo endeksine sahip olmak

KPSS’den en az 70 puan almış olmak

Güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç almak

Gardiyanlar ne kadar maaş alıyor?

Hem sahada hem de büroda görev yapan gardiyanların maaşları gardiyanların medeni durumu, hizmet yılı, kademe derecesi ve mezuniyet durumuna göre farklılık göstermektedir. 2020’de gardiyanların ortalama maaşı altı aylık ilk dönemi için 3,927 TL olarak belirlenmiştir.

İlgili Makaleler