Gündem

Gazi Üniversitesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Acar Skandal Sözleri Sonrası İstifa Etti

Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Acar, sosyal medyada tepki yaratan ifadeler kullanmıştı. Bunun ardından Dekan Orhan Acar görevinden istifa etti.

Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Acar video konferans sırasında kameranın açık olduğunu unutarak bazı sözler sarf etmişti. Bu sözler çok büyük tepki topladı. Orhan Acar “Kızların resimlerini de görüyoruz böylece, çaktırma” demişti.

AÇIKLAMA YAPILDI

Bu konu ile ilgili olarak bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada Prof. Dr. Orhan Acar’ın istifa ettiği ifade edildi. Gazi Üniversitesi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Üniversitemiz Fen Fakültesi Dekanlık görevini vekaleten yürüten Prof. Dr. Orhan Acar’ın sosyal medya ve basına yansıyan ifadeleri nedeniyle yasal süreç başlatılmış olup, sürecin selameti açısından kendisi 13.05.2020 tarihinde istifa etmiştir”

İşte o açıklama:

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler