Gündem

Gece Saatlerinde Kritik Karar Alındı ! Bir İlimizde Yasak Geldi

Kurban Bayramı corona virüsü salgını gölgesinde başladı. Salgına ilişkin son dönemlerde önemli kararlar alınırken yasak haberleri de duyuruluyor. Bu doğrultuda Kırıkkale'De maske takma zorunluluğu getirildi.

Kurban Bayramı öncesinde gece saatlerinde çok önemli bir karar alındı. Bu karar doğrultusunda 31 Temmuz tarihinden itibaren Kırıkkale’de maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı. Ayrıca maskesiz sokağa çıkan vatandaşlara 900 lira idari para cezası kesileceği belirtildi.

Salgının özellikle Kurban Bayramı’nda yayılmasını önlemek adına, maske takma zorunluluğu getirildi. Kırıkkale’de bugünden itibaren vatandaşlar açık alanlarda da maske takmak zorunda. Maske takma zorunluluğuna ilişkin Kırıkkale Valiliği tarafından bir açıklama yapıldı. Yasağa uymayanlara 900 lira para cezası kesileceği vurgulandı.

MASKE TAKMA ZORUNLULUĞU GELDİ

Valilik tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

24 Haziran’da 2020/37 sayılı İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla belirli alanlarla sınırlı olan maske takma zorunluluğu tüm ilimizi kapsayacak şekilde ilimiz sınırları içerisinde tüm açık alanlarda, kamu-özel kurum ve kuruluşları, her ölçekteki özel iş yerleri, pazar yerleri, cami ve mescitler, toplu ulaşım araçları, ticari araçlar gibi kapalı alanlarda ağız ve burnu kapatacak şekilde maske takılmasının 31 Temmuz tarihinden geçerli olmak üzere zorunlu olmasına, maske kullanım kurallarına aykırı hareket eden kişilere Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282. maddesi uyarınca 900 lira idari para cezası uygulanmasına oy birliğiyle karar verilmiştir

İlgili Makaleler