Gündem

Gelecek Partisi İzmir İl Başkanı Cem Kavur Hakkında Kritik Karar: Görevden Alındı

Gelecek Partisi İzmir İl Başkanı Cem Kavur hakkında kritik bir gelişme meydana geldi. Cem Kavur'un skandallarıyla gündemden düşmediği belirtilerek istifasının alındığı duyuruldu.

Gelecek Partisi İzmir İl Başkanı Cem Kavur tarafından İl Başkanlığında engelli haklarını savunmak için kurulan birimde, il yöneticisi ve engelli birim başkanı Hakan Aydın’ın tokatlandığı iddiası gündeme geldi. Bu durum şikayet dilekçesi ile basına düştü. Ayrıca Hakan Aydın tarafından Cem Kavur hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunuldu ve genel merkez tarafından Cem Kavur’un istifası alındı.

KAVUR İLE SORUN YAŞAYANLAR İSTİFA ETMEDİ

Geçtiğimiz ay İl Başkanı Cem Kavur ve bazı İl Yürütme Kurulu üyeleri arasında yaşanan sorunlarla gündeme gelen Gelecek Partisi İzmir İl Yönetimi’nde bu kez istifa krizi baş gösterdi. Yeni başkanı atamak ve yeni yönetim oluşturulması için başta İl Başkanı Cem Kavur olmak üzere tüm yönetimin istifasını istendi. Kavur ve kendine yakın isimler istifasını verirken, Kavur ile sorun yaşayanlar istifa etmedi.

Genel merkezde istifa istemesindeki en büyük sebep olarak İl Başkanın Kavur’un adliyeye ifade vermeye il başkanı olarak gitmesinin önünü almak olduğu konuşuluyor. Bu doğrultuda oluşacak kamuoyu tepkisinin biraz da olsa düşürülmesi planlanıyor.

İlgili Makaleler