Sözleşmeli Personel Alım İlanları

Gelir İdaresi Başkanlığı sözleşmeli avukat alımı yapacak! Başvurular ne zaman, nasıl yapılacak?

Gelir İdaresi Başkanlığı avukat almak için ilana çıktı. Başkanlık tarafından verilen ilanda, 18 il için alım gerçekleştirileceği bildirildi. Gelir İdaresi Başkanlığı’na bağlı olarak çalışmak için başvuru şartları nelerdir? Başvurular ne zaman ve nasıl yapılacak?

Gelir İdaresi Başkanlığı 50 avukat kadrosu için sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. Alımlara başvuruda bulunmak isteyen adayların KPSS en az 70 puan şartını sağlaması gerekiyor. Başvuru şartını sağlayanlar arasından kadroya seçilenler ise sözlü sınav yöntemi ile belirlenecek. İlanda verilen başvuru şartlarını taşıyan adaylar, 24 Kasım 2020 ile 4 Aralık 2020 tarihleri arasında başvurularını tamamlayabilirler.

SINAV TARİHİ VE YERİ

Sözlü sınav 21-23 Aralık 2020 tarihleri arasında Ankara’da yapılacaktır.

Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların isimleri ile söz konusu adayların nerede sınava gireceklerine ilişkin listeler, sözlü sınav tarihinden en az 10 gün önce Başkanlığımız internet sitesinde (http://www.gib.gov.tr) ilan edilecektir. Adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

SINAV BAŞVURU ŞARTLARI

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak, – 01.01.2020 tarihi itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak (01/01/1985 tarih ve sonraki doğumlular başvurabilecektir.),

En az dört yıllık lisans eğitimi veren bir hukuk fakültesini bitirmiş olmak,

Başvuru tarihinin son günü itibarıyla avukatlık ruhsatnamesine sahip olmak,

ÖSYM tarafından 2020 yılında yapılan (B) Grubu Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS Lisans) katılmış ve KPSS

P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak,

Süresi içinde başvuru yapmış olmak.

SINAV BAŞVURUSU

Başvurular, 24 Kasım 2020 Salı günü başlayıp, 04 Aralık 2020 Cuma günü saat 17.30’da sona erecektir. – Başvurular, adayların http://sinav.gib.gov.tr adresindeki “Online Sınav Sistemi”ne kayıt olarak, sistemde yer alan sınav başvuru formunu elektronik ortamda doldurmaları suretiyle yapılacaktır. Başvuru formunun doldurulmasına ilişkin açıklamalar internet sitesinde yer almaktadır. – Adaylar ilanda belirtilen yerlerden en fazla 5 (beĢ) yer için tercihte bulunabilirler. – Adayların elektronik ortamda meydana gelebilecek veya oluşabilecek diğer aksaklıkları göz önüne alarak, başvurularını son güne bırakmamaları gerekmektedir.

Hangi illerde alım yapılacak?

Adana, Ankara, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Erzurum, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Malatya, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Zonguldak

İLAN TAM METNİ İÇİN TIKLAYINIZ.

İlgili Makaleler