Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Personel Alımı

Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan İş Arayanlara Duyuru! 652 Personel Alacak!

Gençlik ve Spor Bakanlığı, resmi internet sitesinde iş arayan vatandaşlara yönelik yeni bir iş ilanı yayınladı. Resmi internet sitesinde yayınlanan ilana göre KPSS sınav şartıyla 652 personel bünyesinde istihdam edeceğini duyurdu. Kadın ya da erkek fark etmeksizin yurt yönetimi personeli alımı yapacağını ifade eden Gençlik ve Spor Bakanlığı ilanına başvurmak isteyen adayların 31 Ocak- 4 Şubat tarihleri arasında başvurularını iletebileceklerini ifade etti.  İşte personel alım şartları…

Başvuru Detayları

Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımına başvurmak isteyen adaylar için şartlar arasında;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Yükseköğretim kurumlarında en az lisans düzeyinde ilgili alanlarda mezun olmuş olmak, KPSS sınavından en az 60 puan almış olmak, Başvurunun son günü 4 Şubat 2022 tarihine kadar 18 yaşını doldurmuş olmak ve 65 yaşını doldurmamış olmak, Dul, yetim gibi herhangi bir aylık almamış olmak Herhangi bir sağlık engeli, tam zamanlı çalışma engeli bulunmamak, Başvurunun son gününe kadar şartları taşıyor olmak şartları koşuldu.

Ayrıca adayların öğrenim düzeylerinin ve cinsiyetlerinin başvuru yapılacak pozisyona ve gruba uygun olması
gerekir.

Yurt Yönetim Personeli Görev Tanımı

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Yurt Yönetim Personel alımı yapacağını duyurmasının ardından vatandaşlar yurt yönetim personelinin ne iş yaptığını araştırmaya başladı. Yurt yönetim personelleri kısaca çalıştığı yurt kurumunun satın alma, personel ve öğrenci işleri, ve o yurttan sorumlu olacaktır. Yurt müdürlüklerinde özel ve gece hizmetlerine ilişkin uygulanması gereken görev ve kuralları incelemektedir.

İlgili Makaleler