Ekonomi

Girişimcinin Kredisi Halkbank’ta Hazır; Kendi İşini Kurmak İsteyenleri İlgilendiriyor! 500 Bin TL’ye Kadar Kredi Çekilebiliyor! Üstelik Aylık Ödemeler Yalnızca…

Müşterilerini her alanda destekleyen bankalardan biri olmasıyla öne çıkan kamu bankası Halkbank, bu yıl özellikle girişimcilik alanına el atıyor. Girişimcilik anlamında Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’nın (KOSGEB) yanı sıra Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ve çeşitli bakanlıklarla da iş birliği gerçekleştiren Halkbank, bu kez üst limiti 500 bin TL olan girişimcilik paketiyle müşterilerinin karşısına çıkıyor.

Girişimciliği destekleyen ve bu desteğini gerçekleştirdiği iş birliği kapsamında faiz indirimi ve diğer avantajlar sağlayarak somut bir şekilde gösteren Halkbank, genç ve kadın girişimcilere verdiği desteğin bir benzerini teknolojik alana yatırım yapacak olan vatandaşlara veriyor. Müşterilerine “Tekno Girişimci Kredisi” paketi kapsamında sunduğu bu kredinin limitini 500 bin TL olarak belirlemiş olan Halkbank, krediden yararlanmak isteyen vatandaşların bazı şartları da yerine getirmesini istiyor.

Tekno Girişimci Kredisi Şartları

Halkbank’ın girişimcilik alanında yeni vermeye başlamış olduğu “Tekno Girişimci Kredisi” paketi, üç kriteri yerine getiren vatandaşlar tarafından kullanılabiliyor. Halkbank’ın bu kredi paketinden hem kriterleri sağlayan ve işletmesi olan kişiler hem de kendi işini bu alanda kurmak isteyen kimseler yararlanabiliyor. Bu kapsamda işletmenin Teknoloji Geliştirme Bölgeleri olan Teknokent ve Teknopark gibi alanlarda faaliyet göstermesini isteyen Halkbank, iş yerinin bilişim ve yazılım alanında faaliyet göstermesini de şart koşuyor. Bu krediden yararlanmak için son şart ise; TÜBİTAK, KOSGEB veya bakanlık gibi kamu kurum ve kuruluşlarının teknoloji odaklı hibe ve destek programlarından yararlanmaya hak kazanan bir girişimci olmak gerekiyor.

Tekno Girişimci Kredisi Hesaplama

Yazılım, donanım geliştirme, mobil teknolojileri ve uygulamalarının geliştirilmesi gibi özellikle teknolojik ürün ve uygulama fikirlerini faaliyete geçirmek isteyen girişimcilerin yararlanabileceği “Tekno Girişimci Kredisi” paketi, Halkbank tarafından üst limiti 500 bin TL olacak şekilde veriliyor. Bu kapsamda geri ödemelerde girişimcilerden desteğini esirgemeyen Halkbank, krediyi azami 12 ay anapara ödemesiz dönem ile sunuyor. Geri ödemelerinin tamamını ise azami 60 ay vade olacak şekilde sağlayan Halkbank, ödemeleri anapara ödemesiz dönemin ardından aylık eşit taksitli olarak belirliyor.

İlgili Makaleler