Gündem

1 Nisan’da Okullar Tatil Edildi! Memurlar Görev Yapacak Mı?

Milli Eğitim Bakanlığı 81 valiliğe gönderdiği yazıda 31 Mart pazar günü yapılacak seçimlerden sonra okulların hazır hale gelebilmesi için tüm eğitim kurumlarının 1 Nisan’a tatil edildiğini duyurdu.

Bakan Ziya Selçuk’un imzası ile birlikte 81 ile yazı gönderildi. “eğitim kurumlarının pazar günü yapılacak seçimlerin hazırlandığı bildirilerek seçimlerinin özelliği ile oy sayım işleminin gece geç saatlere kadar süreceğini yüzünden eğitim kurumlarının aynı gün içerisinde eğitim öğretime hazır hale gelebilmesi oldukça zor olacaktır. Bu nedenle bakanlığımıza bağlı eğitim kurumları eğitim öğretime 1 Nisan 2019 pazar günü ara verecektir.”

Oy verme işlemleri akşam geç saatlere kadar devam edeceği için sayım aşamasında da geç saatlere kadar sürme durumları meydana gelebilir. Ertesi gün okulların hazır olmaması eğitimin aksamasına neden olabilir.

Sayım işlemlerinin gece geç saatlere kadar sürmesi ve kurumların tekrardan eğitimi hazır bir şekilde faaliyet gösterebilmesi için yeterli zaman bulunmamaktadır. Bu yüzden okullar ertesi gün tatil edilmektedir.

Kamu Kurumları Çalışacak Mı?

1 Nisan resmi tatil olmadığı için kamu kuruluşları 1 Nisan 2019 Pazartesi günü açık olacaktır. Memurlar ve diğer tüm kamu çalışanları 1 Nisan 2019 Pazartesi tarihinde görevlerine devam edecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir