Gündem

1000 TL’lik Ramazan Bayramı İkramiyesi Emeklilere Ne Zaman Yatırılacak?

Ramazan Bayramı öncesi emekli vatandaşların merakla beklediği ikramiyelerin ne zaman ödeneceğine ilişkin detaylar belli olmaya başladı. Emeklilere bayram ikramiyesinin tüm detayları haberimizde. 

EMEKLİ VATANDAŞLARA EMEKLİ İKRAMİYESİ ÖDEME TARİHİ

İlk olarak 2018 yılında hayata geçirilen emekli vatandaşlara emekli ikramiyesi ödemesinden 2019 yılında 12.5 milyon vatandaş faydalanacak. Ayrıca bu ikramiyelerden, ödemelerin yatırıldığı tarihe kadar emekli aylığı bağlananlar da bu yılın ilk ikramiyesinden yararlanacaklar. Emekli ikramiyelerinden ayrıca hak sahipleri de faydalanacak. Dul ve yetimler ikramiyeden hisseleri oranında emekli ikramiyesi alacaklar. 

Emekliler geçen yıl Ramazan Bayramı’nın ardından Kurban Bayramı’nda da ikramiye aldı. Emeklilere üçüncü kez bayram ikramiyesi ödemelerine ilişkin hazırlıklar tamamlandı ve ödemelerinin yapılacağı tarihler Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından duyurulacak. Ancak elde edilen bilgilere göre 12.5 milyon vatandaşın faydalanmasının beklendiği emekli ikramiyeleri Ramazan Bayramı öncesinde 27 Mayıs ile 31 Mayıs tarihleri arasında hesaplara yatırılacak. 

Emeklilere bin lira yatırılacak olan ikramiye, emeklinin eşine 750 TL olarak yatırılacak. Eğer maaş çocuklarla eş arasında hisseli ise ikramiyelerde hisse oranında paylaştırılacak.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir