Gündem

14 Yaşında Oyun Oynayarak Para Kazanıyor

Amerika’da yaşayan 14yaşındaki fortnite oyuncusu binlerce dolar kazanıyor. 14 yaşındaki GriffinSpikoski, fortnite oynarken çektiği bir videoyu YouTube’a yükledi ve o videotoplamda 7 buçuk milyon izlenme aldı. O günden bu yana sık sık video çekerekYouTube gibi platformlarda paylaşan 14 yaşındaki genç oyuncu 200 bin dolarınüzerinde gelir elde etti.

‘Sceptic’ takma adınıkullanan de YouTube Twitch gibi video sitelerinde paylaşım yaparak fortniteoyunu sergileyen 14 yaşındaki Griffin popülerliği sayesinde günde 8 saat kadaryayın yapabiliyor. 14 yaşındaki oyuncunun milyonlarca takipçisi ve abonesi varayrıca Griffin artık oyun oynadığı esnada yediği ve içtiği ürünlerin bilereklamını yapmaya başladı. Bu sayede oteller mağazalar ve teknoloji devifirmalar ile birlikte reklam çalışması yaparak çok daha fazla gelir elde etmeyebaşladı.

Griffin YouTube Twitch ve sponsorlukanlaşmaları derken 9 ay içerisinde 200.000 dolar gelir elde etti. Ailesi ise 14yaşındaki çocuğun parayı kontrol edemeyeceğini düşünerek bir şirket ile anlaştıve finansal açıdan destek olması için danışmanları ile sürekli olarak çalışmayadevam ediyor.

Griffin’in babası da eğerçocuklarınız oyun oynamaktan hoşlanıyorsa ve buna tutkuları varsa kesinlikleaileleri onlara destek olmalı ve yardım etmeliler. Griffin okula vakitbulamadığı için liseyi uzaktan eğitim alarak devam ettiriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir