Gündem

15 Kişilik TYP Geçici İşçi Alım İlanına 1040 Başvuru Yapıldı

Bilindiği üzere kamu kurum ve kuruluşları yayımladıkları ilanlar ile personel alımı yapmaya devam ediyorlar. DPB, İŞKUR veya kurumların kendi siteleri üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarına adaylar oldukça yoğun ilgi gösteriyorlar. 

Bu kapsamda Afyonkarahisar’da geçtiğimiz günlerde yayımlanan ve Aile ve Politikalar İl Müdürlüğü bünyesine personel alım ilanı da bu ilginin boyutlarını gösterir seviyede. 

15 KİŞİLİK İLANA 1040 BAŞVURU

Afyonkarahisar’a yapılacak olan 15 kişilik geçici işçi alımına dair Afyonkarahisar Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Yasin Evcin bazı açıklamalarda bulundu. 

Yasin Evcin yapmış olduğu açıklamasında 15 kişilik personel alımı kuralarının noter huzunda çekileceğini bildirdi. Bu kapsamda ilana 1040 başvuru olduğunu vurgulayan Afyonkarahisar Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Yasin Evcin şu ifadeleri kullandı.

“Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızın resmi kurumlara vermiş olduğu (TYP) Toplum Yararına Programlar kapsamında çalıştırılmak üzere Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde bugün 15 personel için kura çekimi gerçekleştirilecek ve bu kura çekimi noter huzurunda olacak. İŞKUR müracaatı ile kayıtları alınan müracaatçılar İl Müdürlüğüme bağlı kuruluşlarımızda İŞKUR’un belirlediği çerçeve de çalışacaklar ve özlük giderleri, maaş giderleri, SSK giderleri İŞKUR tarafından karşılanacaktır. 15 kişilik yapılacak alıma toplamda bin 40 kişi müracaat etti. Alınacak 15 kişinin 7’si merkez il müdürlüğümüzde 8 kişi ise Emirdağ, Bolvadin, Sandıklı ve Dinar’da görev alacaklar. ”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir