Gündem

18 Mayıs Müzeler Günü’nde Müzeler Ücretsiz Mi?

Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Murat Gürül, 18 Mayıs Müzeler Günü dolayısıyla bazı açıklamalarda bulundu. Bu kapsamda müzelerin hangi saatlere kadar açık olacağını ve ücretsiz olup olmayacağı hakkında bilgi veen Murat Gürül’ün konuşmasının detayları şu şekilde,

MÜZELER GÜNÜNDE MÜZELER ÜCRETSİZ

Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Murat Gürül yapmış olduğu açıklamasında 18 Mayıs 2019 Müzeler Günü temasının “Kültürel Merkezler Olarak Müzeler: Geleneğin Geleceği” olarak belirlediklerini ifade etti. bu kapsamda düzenlenen etkinleri olduğu bilgisini paylaşan Murat Gürül bu etkinliklerin tema kapsamında birçok geleneği barındıran zengin kültürel değerleri gelecek nesillere aktarmak adına yapıldığını söyledi. Müzeler gününde düzenlenecek bir diğer etkinliğinde müzelerin ücretsiz olarak hizmet vermesi olduğunu ifade eden Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Murat Gürül şu ifadeleri kullandı.

“Müzeler Günü dolayısıyla yarın ziyaretçilerimizi müzelerde ücretsiz ağırlayacağız. Müzeler güne özel olarak saat 23.00’e kadar gezilebilecek.”

Murat Gürül konuşmasının bir bölümünde ayrıca Türkiye’ye ait olan ama yurt dışında bulunan eselerin büyük bir bölümünün ülkeye geri getirildiğini söyledi. Bu konuda rakam veren Gürül 2004-2018’de 4 bin 331 eserin yurda dönüşünün sağlandığını söyledi. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir