Gündem

19 Mayıs’ta Açık Olacak ve Hizmet Verecek Nöbetçi Noter Listesi

Adalet Bakanlığı tarafından başlatılan bir uygulama ile noterler hafta sonları da hizmet vermeye başladılar. 

Belirli noterlerin hafta sonu açık olmasıyla özellikle haftaiçi çalışan vatandaşlar işlemlerini kolaylıkla halledebiliyorlar. Bu kapsamda 19 Mayıs tarihinde açık olan nöbetçi noterlerin listesine nasıl ulaşacağınızı  sizlerle paylaşıyoruz. 

19 MAYIS’TA AÇIK OLACAK NÖBETÇİ NOTERLER

Adalet Bakanlığı ve Türkiye Noterler Birliği ortak olarak yürüttükleri bir çalışma ile Noterlerin hafta sonları da hizmet vermeleri noktasında önemli bir adım attılar. Haftaiçi çalışan ve mesai saatleri içinde yoğun olan personeller ile hafta içinde işlerinden dolayı Noter işlemlerini halledemeyen personeller için Nöbetçi Noter uygulamasını getirdiler.

Bu uygulama ile vatandaşlar hafta sonlarında açık olan noterler sayesinde resmi işlemlerini halledebiliyorlar. Bunun için İstanbul’da hafta sonları Avrupa ve Asya yakarında 2’şer tane olmak üzere 4 noter hizmet verecek. Ankara ve İzmir’de il genelinde ise 2 noter açık olarak bulunacak. 

Hangi noterlerin açık olacağına dair detaylar ise Türkiye Noterler Birliği’nin internet sayfası üzerinden öğrenilebilecek. 

Nobetçi Noter Listesi için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir