Gündem

2 Eylül EYT’de Son Durum! EYT Meclis Gündemine Ne Zaman Gelecek?

Erken emeklilikte yaşa takılanlarla alakalı gelişmeler milyonlarca insan tarafından yakından takip ediliyor. 9 Eylül 1999 öncesindeki çalışma hayatına başlayan herkes 25 yıllık primini doldurdu ve emekli olmak istiyor.

 Yaşa takılanlarla alakalı son gelişmeleri haberimizde bulabilirsiniz. EYT ile alakalı gelişmelerin büyük kısmı 1 Ekim tarihinden sonra olacak. Somut gelişmeler yeni emeklilik düzeni ile alakalı tüm detaylar 1 Ekim sonrasında mecliste görüşülmeye başlanacak.

 Meclis gündemine gelmesi kesinleşse de kimleri kapsayacak ve nasıl bir emeklilik sistemi olacağı merak ediliyor. Finlandiya ve Almanya’daki emeklilik yaşı 65 ve 67 bizde ise 2008 sonrası için erkeklerde 61 kadınlarda ise 58 Almanya ve Finlandiya modeli üzerinde çalışmalar olsa da farklı bir emeklilik sistemini gelmesi bekleniyor.

Birçok insan EYT’nin meclise ne geleceğini merak ediyor. Bu konuyla alakalı şu anda partiler çalışmalarına devam etse de meclis kapalı olduğu için erken emeklilik yeni emeklilik sistemi hakkında görüşmeler 1 Ekim sonrasına kalacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir