Gündem

20 Bin Kişinin Katıldığı Anket Araştırmasına Göre Ankara’da Yerel Seçim Sonuçları

Yerel seçim yaklaşırken anket şirketleri de araştırmalarına hız verdiler. Özellikle Ankara, İstanbul, İzmir gibi şehirler için yapılan anket araştırmaları devam ederken geçmişte yapılan araştırmalara dair sonuçlarda açıklanıyor. 

ANKARA’DA 20 BİN KİŞİLİK ANKET

Ankara için yapılan son seçim anketlerinden birisi de Ada Araştırma Şirketi tarafından yapıldı. Ankara için yapılan bu araştırmaya ise 20 bin kişi katıldı. 

Ada Araştırma Şirketi’nin 11 Mart’ta sonuçlanan ve 20 bin denekle yapılan anketine göre İYİ Parti ile Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı Mehmet Özhaseki önde gözüküyor. 20 bin kişiden alınan sonuçlarda el edilen veriler ise şu şekilde, 

İYİ Parti ile Cumhuriyet Halk Partisi’nin oluşturduğu Millet İttifakı adayı Mansur Yavaş’ın oranı yüzde 42.5.

AK Parti ile Milliyetçi Hareket Partisi’nin oluşturduğu Cumhur İttifakının adayı Mehmet Özhaseki’nin oy oranı ise yüzde 43.7. 

Kararsızların Oy Oranı

Ada Araştırma Şirketi tarafından yapılan anket araştırma sonuçlarında kararsızların oy oranı dikkat çekiyor. Ankara’da kararsızların oy oranı yüzde 11.2. 

Kararsız oyların dağılmasının ardından Mehmet Özhaseki yüzde 49.2 Mansur Yavaş yüzde 47.9 oranına ulaşıyor. Anket şirketi yetkilileri kararsızların oranının azalmasıyla Özhaseki’nin oylarının daha da artacağı ve farkın açılacağı yönünde görüş bildirdi.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir