Gündem

2019 Yılı Vekaleten Kurban Kesme Ücreti ve Vekalet İşlemleri

Kurban Bayramında vekaleten kurban kesmek isteyen vatandaşlar, bu işlemlerini Diyanet İşleri Başkanlığı aracılığıyla yapabiliyorlar. 

Bu kapsamda Diyanet İşleri Başkanı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Mütevelli Heyeti Başkanı Ali Erbaş 2019 yılı vekaleten kurban kesme tutarlarını kamuoyu ile paylaştı. 

VEKALETEN KURBAN KESME TUTARI

2019 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu için tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından genel merkezde organize edilen toplantıya Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ta katıldı. Burada bir konuşma yapan Ali Erbaş hem söz konusu organizyon kapsamında genel bilgiler verdi hemde kurban ibadetine ilişkin açıklamalarda bulundu.

TDV’nin kurban bayramında yapacağı sosyal yardım etkinlikleri hakkında konuşan Ali Erbaş, bu yıl vekaletle kurban kesim organizasyonu kapsamında Türkiye ve yurt dışında 6 bin 500 kişinin görev alacağını ve bu kurbankarı yurt içinde ihtiyaç sahipleri, sığınmacı, Kur’an kursları ve öğrenci yurtlarına verileceğini açıkladı. Bununla beraber yurt dışına da yardım gönderecek olan vakıf başta açlık, yoksulluk ve savaşların yoğun olduğu bölgeler olmak üzere ihtiyaç sahiplerine bu kurbanların ulaştırılacağını söyledi. 

2019 yılı için vekaleten kurban kesme ücretlerini de açıklayan Ali Erbaş, 2019 yılı vekalet yoluyla kurban kesim bedelinin yurt içinde 890, yurt dışında 725 lira olarak belirlendiğini söyledi.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir