Gündem

2019 Yılında Bedelli Askerlik Ücretine Zam Yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın G-20 Zirvesi öncesinde onayladığı ve Resmi Gazete’de yayımlanan karar ile düzenleme resmen yasalaşmış oldu. 

Bu düzenleme ile askerlik sistemine çok önemli bir uygulama eklendi. Zaman zaman çıkarılan bedelli askerlik sistemi kalıcı hale geldi. 

BEDELLİ ASKERLİK ÜCRETİ SABİT 31 BİN TL

Bedelli askerlik ücretinin kalıcı hale gelmesiyle bu konuda en önemli husus ödenecek tutar oldu. Milli Savunma Bakanlığı bu konuda bir hesaplama sistemi geliştirdi. Her 6 ayda bir artış gösterecek bu sisteme göre bedelli askerlik ücreti 31 bin TL olarak belirlendi. 

Ancak Temmuz ayında maaşlara yapılacak zam ile bu tutarın artması hatta 33 bin TL seviyelerine ulaşması öngörülüyordu. Ancak bu konuda önemli bir açıklama geldi ve 2019’un ikinci yarısı için ek zam yapılmayacağı duyuruldu.

Bakanlıktan elde edilen bilgilere göre bedelli askerlik uygulamasında, bu yıl için fiyatların sabitlenmesi uygulamasına gidildi. Temmuz ayındaki yapılan katsayının artmasıyla ücretler artacak ve 33-35 bin TL ye çıkması beklenen bedelli askerlik ücreti bu yıl için 31 bin TL ‘ye sabitlendi.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir