Gündem

2019 YKS TYT Soruları İle İlgili Twitter Yorumları ve Paylaşımları

ÖSYM Başkanlığı’nca sabah saat 10.15 ile 12.30 arasında Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ilk oturumu gerçekleştirildi. Üniversite hayali kuran yüzbinlerce aday sosyal medya üzerinden yapmış oldukları paylaşımlar ile sınava dair görüşlerini paylaştılar. 

2019 YKS TYT SORULARI İLE İLGİLİ SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMLARI

Temel Yeterlilik Testi (TYT) adaylar 120 soruya yanıt verdiler. Bu soruların 40 tanesi Türkçe, 40 tanesi Matematik, 20 tanesi Fen Bilimleri ve 20 tanesi de Sosyal Bilimler alanlarından oldu. 

Fen Bilimleri alanında Fizik, Kimya ve Biyoloji alanlarından sorulara yanıt veren adaylar, Sosyal Bilimler alanlarında Tarih Coğrafya Felsefe Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sorularına yanıt aradılar.

Sınavın sona ermesiyle sosyal medya üzerinden paylaşımlarda bulunan öğrencilerin sınava dair bu paylaşımlarını sizlerle paylaşıyoruz. 

İşte Öğrencilerin 2019 YKS Paylaşımları

”Türkçe kolaydı diyenler büyük ihtimal gördükleri ilk şıkkı işaretlediler yalnız o işaretlediğiniz şıktan aynı olan bir 4 şık daha vardı.”

”Paragraflar o kadar uzun değildi abartmayın. Türkçe bitti 12.30 da mola verip matematiğe devam edicez şimdi.”

”Sınav çok kolaydı bütün şıklar doğruydu bende ya sizinkiler ?”

”ÖSYM kaliteli silgiler için teşekkür ederiz”

”İki şık arasında kalırsam hislerime göre yaparım demiştim ama beş şık arasında kaldım”

”Matematiği yetiştiren bordo berelidir”

”Sabah sınava giderken inşallah sınıf köşede,sıra da en arkada olur dedim istediğim gibi de oldu sonra sınav için dua ettim hiç kolay geçmedi galiba bütün dua hakkımı sınıftan ve sıradan yana kullandım”

”Türkçe 5 şık da aynı gibiydi dilbilgisini güzel çalışan yapardı Matematik problemler upuzundu Geometri bakacak zaman kalmadı”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir