Gündem

23 Haziran Seçmen Kaydı Nasıl Sorgulanır? YSK Seçmen Sorgulama

31 Mart seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığıseçimlerinin tekrar yapılmasına karar verilmişti. YSK’nın vermiş olduğu bukarar sonrasında gözler 23 Haziran seçimlerine çevrildi.

YSK seçmen kaydı sorgulama yaparak İstanbul da nerede hangi okulda oy kullanacağınızı görebilirsiniz. Seçmen kaydı çıkmayan vatandaşlar ise Nüfus Müdürlüklerine giderek bu durumu anlatmalılar. Aksi halde oy kullanma işlemlerini yapamayacaklar.

23 Haziran tarihinde nerede oy kullanacağınızı görebilmeniziçin YSK seçmen sorgulama yapmalısınız. Eğer seçmen kaydınız çıkmazsa bir sorunvar demektir. Bu gibi durumlarda da Nüfus Müdürlüklerine başvuru yaparak busorunun ortadan kaldırılmasını talep edebilirsiniz.

Seçmen kaydı sorgulama işlemleri için hemen aşağıda yer alanbağlantıya tıklayarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Seçmen kaydı sorgulama yapabilmek için önce kimlik tipini seçmelisiniz. Daha sonra ise nüfusa kayıtlı olduğunu ili, T.C. kimlik numaranızı, kimliğinize göre sıra no veya seri no alanını doldurduktan sonra gri alandaki kodu altındaki alana girip sorgulama yapın.

YSK SEÇMEN KAYDI SORGULAMA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir