Gündem

25, 26 Mayıs Nöbetçi Noter Listesi: İl İlçe Sorgulama Sayfası ve İşlemleri

Başlatılan yeni uygulama kapsamında vatandaşlar hafta sonları hizmet vermekte olan nöbetçi noterleri araştırıyorlar. Nöbetçi noter uygulama vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılandı ve başarıyla devam ediyor. 

Bu çerçevede siz okuyucularımız 25 Mayıs ile 26 Mayıs tarihlerinde hizmet verecek olan Nöbetçi Noterlere nasıl ulaşacağına aktarıyoruz. 

HAFTASONU AÇIK OLAN NÖBETÇİ NOTERLER

Nöbetçi Noter uygulaması Adalet Bakanlığı ve Türkiye Noterler Birliği tarafından ortak olarak yürütülüyor. Haftaiçi çalışan ve mesai saatleri içinde yoğun olan personeller ile hafta içinde işlerinden dolayı Noter işlemlerini halledemeyen çalışanların oldukça ilgi gösterdiği uygulama belirlenen noterler tarafından uygulanıyor. 

Her hafta yenilenen bu noter listesi için Türkiye Noterler Birliği’nin internet sayfası üzerinden vatandaşlara duyuruluyor. Vatandaşlar bu sayfa üzerinden bulundukları il ve ilçeye göre arama yapıyorlar. Sonuç gösterme ekranı da o ilçeye yakın en yakın noterin adresini gösteriyor. 

İllere Göre Nöbetçi Noter Sayısı

Her şehir için nöbetçi noter sayısı değişiyor. En fazla nöbetçi noter sayısı İstanbul’da olurken çok sayıda şehir içi ise bir nöbetçi noter yeterli oluyor. 

Bu çerçevede İstanbul’da hafta sonları Avrupa ve Asya yakarında 2’şer tane olmak üzere 4 noter hizmet verirken Ankara için bu sayı 2 olarak belirlendi. İzmir’de Ankara’da olduğu gibi 2 noter ile hafta sonu hizmet verecek. 

Türkiye Noterler Birliği’nin internet sayfası üzerinden Nöbetçi Noter Sorgulama işlemi yapmak için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir