Gündem

28 Günde 2020 ! Yeni Yılın İlk 28 Gününde Ülkemiz Yasa Boğuldu, 500 Milyon Hayvan Öldü ve Daha Niceleri

Yeni yılın ilk 28 gününde neler yaşandı? Yeni yılın ilk ayında yaşananlar hepimizi derinden üzdü. Ülkemizden ve dünyadan kötü haberler aldık. 

Ocak ayının ilk 28 gününde yaşananlar ise kronolojik sıra haricinde şöyle listelenebilir:

– Corona virüsü yayıldı.

– ABD – İran savaşa girdi.

– Taal Yanardağı faaliyete geçti.

– Avustralya ormanları yandı.

– 500 milyon hayvan öldü.

– Elazığ ve Malatya’da deprem oldu.

– Kobe Bryant helikopter kazasında öldü.

ELAZIĞ DEPREMİ:6,8

Elazığ’da 24 Ocak saat 20:55’te meydana gelen deprem 6,8 şiddetinde gerçekleşmişti. Meydana gelen deprem çevre illerden hissedilirken Elazığ ve Malatya’da çok sayıda bina yıkılmıştı. Yıkımlar dolayısıyla Elazığ’da 37 vatandaşımızı ve Malatya’da 4 vatandaşımızı kaybettik. Yüzlerce vatandaşımız da yaralandı. Kayıplarımızın yanı sıra arama kurtarma çalışmalarında sevindiren mucizeler de yer aldı.

Vatandaşlarımız enkaz altından telefon ile arayarak yerlerini söylediler ve kurtarıldılar. Çalışmalar hızlı ve çok taktiksel olarak gerçekleşti ve enkaz altından 45 vatandaşımız sağ olarak kurtarıldı. Bunun yanı sıra tüm Türkiye Elazığ ve Malatya’nın yaralarını sarmak için tek yürek oldu. Bağışlar toplandı ve yardım malzemeleri gönderildi. 

ÇİN’DE CORONA VİRÜS ALARMI

Çin’de çok sayıda insanın Corona Virüse yakalnaması ve hayatını kaybetmesi dünyayı alarma geçirdi. Aksaray’da 9’u Çinli, 12 kişi Corona virüsü şüphesiyle hastaneye kaldırılırken tahlillerin yapıldığı ve kesin sonuç çıktığında açıklamanın yapılacağı belirtildi.Çin, koronavirüs nedeniyle yurt dışına turist göndermeme kararı aldı. Almanya’da ilk koronavirüs vakası tespit edildi. 

KOBE BRYANT HAYATINI KAYBETTİ

Dünyaca ünlü NBA efsanesi olan Kobe Bryant geçirdiği helikopter kazasında hayatını kaybetti. 

AVUSTRALYA ORMANLARI YANDI

Avustralya ormanlarında yangın çıktı. Çok büyük bir bölüm yandı. Ormanlar yandı yanmasına ancak 500 milyon hayvan telef oldu. 

2020 yılının ilk 28 günü hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdan belirtebilirsiniz. 

Kamuilanlari.com / Özel Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir