Gündem

3600 Ek Gösterge Yasasını Bekleyenlere Kötü Haber! Meclis 2 Buçuk Ay Tatile Giriyor

TBMM geçtiğimiz yasama yılına 1 Ekim 2018 tarihinde başladı. O tarihten bu tarihe kadar 101 gün açık olan mecliste çok sayıda düzenleme yapıldı. 

Önemli ve kökölü düzenlemelerin ardından ise TBMM’nin 2. Dönem 2. Yasama Yılı sürpriz bir değişiklik olmazsa hafta sonu itibariyle çalışmalarına 2 buçuk aylık ara veriyor. Meclis’in tatile girmesiyle yeni yasama yılı yine Ekim ayında başlayacak. Meclis’in tatile girmesiyle ise halk tarafından talep edilen ve görüşülmesi beklenen çok sayıda konuda askıda kalacak. 

3600 EK GÖSTERGE DÜZENLEMESİ KIŞA KALDI

AK Parti’nin 24 Haziran genel seçim vaatlerinden birisi de 3600 ek gösterge düzenlemesiydi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklama ile bazı meslek grupları için ek gösterge düzenlemesi yapılacağı açıklanmıştı. Hükümetin 100 günlük eylem planı içinde de yer alan ek gösterge düzenlemesi o tarihten bu zamana kadar Meclis’e gelmedi. Bu konuda muhalafet partileri açıklamalarda bulunarak yasasının biran önce resmiyet kazanmasını talep etselerde hükümet kanadı çalışmaların devam ettiğin açıklamıştı. 

Süreç bu şekilde devam ederken 3600 ek gösterge yasası bu yasama döneminde meclise gelmedi. Çok büyük bir sürpriz olmazsa hafta sonu sona meclis tatile girecek. 3600 ek gösterge için ise meclisin tatile girmesi ve yeni yasama yılına başlaması ve sürecin yeninden ivme kazanması ise 2019 yılı sonunu bulacak gibi.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir