Gündem

4 Askerimiz Şehit 9 Askerimiz Yaralanmıştı ! Cumhurbaşkanlığından Çok Önemli Açıklama

Milli Savunma Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden bir açıklama yapıldı ve yoğun topçu atışı neticesinde 4 askerimiz şehit olurken biri ağır 9 askerimizin de yaralandığı belirtildi.

MSB’DEN YAPILAN AÇIKLAMA

Konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

“İdlip’te çatışmaların önlenmesi maksadıyla bölgeye takviye olarak gönderilen unsurlarımıza, bulunacakları yerler önceden koordine edilmesine rağmen Rejim unsurları tarafından 03 Şubat 2020 tarihinde yapılan yoğun topçu atışı neticesinde, 4 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 1’i ağır 9 silah arkadaşımız yaralanmıştır.

Bölgede tespit edilen hedefler derhal ateş destek vasıtalarımızla yoğun şekilde ateş altına alınarak gerekli karşılık verilmiş ve hedefler tahrip edilmiştir. Gelişmeler takip edilmekte ve gerekli tedbirler alınmaktadır.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için acil şifalar dileriz.”

CUMHURBAŞKANLIĞINDAN AÇIKLAMA 

Askerlerimize yapılan bu saldırı hakkında Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın tarafından bir açıklama yapıldı. Kalın açıklamalarında askerimizin kanının yerde kalmayacağını ifade etti. İbrahim Kalın açıklamalarında “Rejimin açtığı ateş sonucu İdlib’te şehit olan dört askerimize Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifa diliyorum. İdlib mutabakatı hilafına yapılan bu saldırıya derhal karşılık verilmiştir. Askerlerimizin kanı yerde kalmayacak, failler hesap verecektir” ifadelerine yer verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir