Gündem

5 Büyükşehir İçin Yerel Seçim Anket Sonuçları Paylaşıldı

Siyasi partilerin ve liderlerin yerel seçim çalışmaları hızla devam ediyor. Bu kapsamda çeşitli şehirlerde mitingler düzenyeleyen partiler ve adaylar yerel seçimlerde başarı elde etmek istiyorlar. 

Yerel seçimlerde partilerin çalışmaları bu kapsamda olurken anket şirketleri de çalışmalarına aralıksız devam ediyor. 

Kamu İlanları olarak bizlerde ORC Araştırma Şirketi tarafından 5 büyük kent için gerçekleştirilen anket sonuçlarını sizlerle paylaşıyoruz. 

5 BÜYÜK KENT İÇİN YEREL SEÇİM ANKET SONUÇLARI

ORC Araştırma Şirketi yerel seçimlerden hemen önceki dönemde İstanbul, Adana, İzmir, Eskişehir ve Antalya için yapmış olduğu araştırma sonuçlarını ilan etti. Bu araştrıma sonuçlarına en dikkat çeken sonuçlar İstanbul’dan geldi.

İstanbul’da Cumhur İttifakı adına Binali Yıldırım yarışırken Millet İttifakı adına Ekrem İmamoğlu yarışıyor. ORC Araştırma Şirketi’nin araştırmalarına göre İstanbul’da aradaki fark 4 puan. Ankete katılanların yüzde 50,9’u tercihini Binali Yıldırım’dan yana kullanırken, Ekrem İmamoğlu’nu tercih edenlerin sayısı yüzde 46,6 olarak belirlendi.

İzmir, Eskişehir, Antalya ve Adana

İzmir’de Millet İttifakı adayı Tunç Soyer’in üstünlüğü dikkat çekiyor. 13 puanlık farkın oluştuğu anket sonuçlarında Tunç Soyer’in anket sonuçları yüzde 55.6 olurken Nihat Zeybekçi’nin oy oranı yüzde 42.1 oldu. Eskişehir’de çok ufak bir fark olurken Yılmaz Büyükerşen için oy oranı yüzde 49.6, AK Parti’nin Adayı Burhan Sakallı’nın oranı yüzde 48.5 oldu. 

Antalya’da da yarış kıran kırana devam ediyor. Cumhur İttifakının adayı Menderes Türek yüzde 48.9 oy oranıyla önde olurken Millet İttifakı adayı Muhittin Böcek yüzde 46.7. Adana’da MHP Adayı Hüseyin Sözlü rakibinden yaklaşık 9.6 oy farkıyla önde. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir