Gündem

8 Eylül EYT Ankara Mitingi Öncesi EYT’lilere Bir Olalım Çağrısı

Emeklilikte Yaşa Takılan vatandaşlar TBMM açılmadan önce seslerini duyurmak ve emeklilikte yaş düzenlemesi yasasını çıkarılması adına Ankara’da bir miting düzenleyecekler. 

Ankara’da düzenlenecek miting öncesi ise Cumhuriyet Halk partisi’nden konuya dair çağrı geldi. 

CHP’DEN EYT ÇAĞRISI

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konuna dair açıklamalarda bulundu.Konuşmasında 1999 yılında çıkarılan yasayı hatırlatan Ayhan Barut o tarihten itibaren mağduriyetin sürdüğünü söyledi. Bu mağduriyetin sona ermesi için 8 Eylşül tarihinde Ankara’da düzenlenecek mitinge değinen CHP Milletvekili Barut bir ve beraber olunduğu takdirde sorunların aşılacağını söyledi. 

Bu konuda ki açıklamalarında TBMM’ye sunulan kanun teklifi, soru önergesi ve diğer çalışmaların yanıtsız kaldığını ifade eden CHP’li Vekil Barut, EYT’lilerin erken emeklilik değil haklarını istediğini ifade etti. 

“Milyonlarca EYT mağdurunun haklı taleplerini kimse görmezden gelemez. Verdiğiniz sözleri tutacak, bu çileyi artık bitireceksiniz. Biz bu sorun çözülene kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. EYT mağdurlarının gasp edilen hakkını vermezseniz, hukuki ve meşru mücadelemizle hakkımızı söke söke alacağız. Bu kutsal hak arayışının coşkun seli karşısında kimse duramaz. Haydi hep birlikte 8 Eylül’de Ankara’da buluşalım”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir