Gündem

9 öğrenci gıdadan zehirlendi

Son günlerde eğitim kurumları ve iş yerlerinde gıda zehirlenmeleri vakaları artmaya başladı. Son olarak Burdur’da Halıcılar Orta Okulu’nda öğle yemeğinde çiğ köfte yiyen 9 öğrenci gıdadan zehirlendi. 

Kusma ve mide bulantısı şikayetiyle okul yönetimine başvuran öğrencilere ilk önce Halıcılar Sağlık Ocağı ekipleri tarafından müdahale edildi. Daha sonra 3 ambulansla Burdur Devlet Hastanesi Acil Servisine getirilerek tedavi altına alınan öğrencilerin durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Ucuza kaçıyorlar

Bir kaç gün önce eğitim kurumları ve iş yerlerinde yaşanan gıda zehirlenmelerine ilişkin konuşma yapan KEYVENİ Kurumsal Hazır Yemek firması Yönetim Kurulu Üyesi Doğuş Çelik, “Sektörün en büyük handikaplarından biri ham madde seçimindeki maliyet hesapları. Ucuza kaçıp ham maddeyi güvenilir olmayan üreticiden temin ediyorlar. Bozuk, tarihi geçmiş gıdalar özellikle de dondurulmuş ürünleri toplu tüketime sokan firmalar, toplum sağlığı için ciddi sorun yaratabiliyor. İster iş yeri ister okul olsun bir kurumda tüketilen yemeğin menü fiyatı 10TL’nin altında ise dikkat. Beslenirken sağlığınızı kaybediyorsunuz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir