Gündem

Abonelik İşlemleri Artık e-Devlet Üzerinden Yapılabilecek

e-Devlet üzerinden başlatılan hizmetlere bir yenisi daha ekleniyor. Mart ayından itibaren elektrik, doğal gaz ve GSM operatörlerine abonelik işlemleri e-Devlet üzerinden yapılabilecek. Konuya ilişkin açıklama ise Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’dan geldi. 

ABONELİK İŞLEMLERİ E*DEVLETTEN YAPILACAK

Bürokrasinin Azaltılması ve e-Devlet Toplantısı, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantı kapsamında bürokrasinin azaltılması ve işlemlerin hız kazanması noktasında yapısal bir dönüşüm gerçekleştirildiğini, stratejik kararların hızla alınıp uygulandığını belirtildi.

Toplantının ardından yazılı olarak yapılan açıklamada Fuat Oktay ayrıca e-Devlet üzerinden başlatılacak bir uygulamaya da değindi. Fuat Oktay açıklamasında kamunun iş yükünü hafifletmekamacıyla abonelik işlemlerinin e-Devlet üzerinden yapışacağını duyurdu.

“Vatandaşlarımızın en çok vaktini alan işlemlerden birisi de abonelik işlemleri. Bu konuya özellikle önem veriyoruz. Bir süredir bu alanda önemli bir çalışma yürütüyoruz. Mart ayı itibarıyla elektrik, doğal gaz ve GSM operatörlerine abonelik işlemleri e-devlet üzerinden yapılmaya başlanacak. Aynı şekilde aboneliklerin sona erdirilmesi de sistem üzerinden yapılacak. Bu konuda mevzuat değişikliklerine ihtiyaç var. Değişikliklerin tamamlanmasıyla bu hizmet verilecek. e-Devlet üzerinden işlem yapamayan vatandaşlarımız ise ilgili noktaya giderek aboneliğini yüz yüze yapabilecek.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.