Gündem

Acı Haber Bu Kez Urfa’dan Geldi! Şehit ve Yaralı Polislerimiz Var

Şanlıurfa’nın Halfeti İlçesi’nde bölücü terör örgütü PKK’ya yönelik güvenlik güçleri tarafından bir operasyon gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen operasyon kapsamında 2 PKK’lı terörit etkisiz hale getirildi.

Söz konusu operasyon kapsamında 1 Komiser Yardımcısının şehit olduğu bildirilirken iki polis memurunun da yaralandığı öğrenildi. 

1 KOMİSER YARDIMCISI ŞEHİT 2 POLİS YARALI

Güvenlik Güçleri tarafından PKK’ya yönelik gerçekleştirilen operasyona dair detaylar ise Şanlıurfa Valiliği’nden yapıldı. Konuya ilişkin yazılı bir basın açıklaması yayımlayan Şanlıurfa Valiliği yaralı askerlerin durumlarına ilişkin bilgi verdi.

Yaralı polis memurlarının Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındığını ifade eden valilik şu açıklamada bulundu. 

Şanlıurfa Valiliği’nin Yapmış Olduğu Yazılı Basın Açıklaması 

“İlimiz Halfeti ilçesine bağlı Dergili Mahallesi’nde PKK terör örgütü mensuplarına yönelik yapılan meskun mahal operasyonda çıkan çatışmada iki terörist etkisiz hale getirilmiştir. Olayda, büyük bir kahramanlık ve cesaret örneği gösteren bir komiser yardımcımız şehit olmuş, iki güvenlik görevlimiz de yaralanmıştır. Yaralılarımız Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınmış olup, hayati tehlikeleri bulunmamaktadır. Şehidimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve yüce milletimize başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir