Gündem

‘Açım’ Diyen Çiftçiye ‘Telefonunu Göster’ Diyen Akademisyen ve Sonrasında Yaşananlar

İstanbul’da gerçekleştirilen bir sokak röportajında yaşananlar çok konuşuldu. Emekli bir çiftçi vatandaş ile akademisyen olduğu öğrenilen bir kişinin ekonomi değerlendirmeleri sosyal medyanın gündemine oturdu. 

Röportajın bir bölümünde öğretim görevlisi olan kişi emekli çiftçiden telefonunu göstermesini istedi. Karşısına son model akıllı telefonun çıkacağını düşünen akademisyen çiftçinin kendisine eski model tuşlu ve ucuz bir telefon göstermesiyle ne diyeceğini bilemedi. 

Bu anlar ise hem haber kanallarında konu oldu hemde binlerce sosyal medya kullanıcısı tarafından yorumlandı. 

AKADEMİSYEN İLE ÇİFTÇİNİN EKONOMİ TARTIŞMASI

İstanbul Sıhhiye bölgesinde ekonomi üzerine gerçekleştirilen bir sokak röportajında muhabir bir öğretim görevlisine ekonomiye ve tarıma dair sorular yöneltti. Akademisyen bu sorular karşısında tarım alanında verilen destekleri hatırlattı ve “Devlet dünya kadar tarıma destek veriyor. Gidip çalışıyor mu bu gençler?” ifadelerini kullandı. Bu cevabın üzerine oradan geçen bir emekli çiftçi vatandaş bu cevaba karşılık verdi. Akademisyene buğdayın fiyatını soran çiftçi akademisyenden bilmiyorum yanıtını aldı.

Bunun üzerine gübre ve mazot zamları hakkında akademisyene soru soran vatandaş akademisyenden yine aynı doğrultuda cevap aldı. Bu anların ardından ise öğretim üyesi olan kişi 1.300 lira maaş aldığını söyleyen ve ‘açım’ diyen çiftçiden telefonunu göstermesini istedi. Çiftçinin tuşlu ve eski bir telefon göstermesi ise akademisyeni oldukça şaşırttı. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir