Gündem

Acun Ilıcalı TV8 Ekranlarında Depremzedeler İçin Milyonlarca Lira Yardım Topladı

Türkiye 6,8 şiddetindeki depremle sarsılan Elazığ ve Malatya’nın yaralarını sarabilmek için tek yürek oldu. Elazığ ve Malatya’daki vatandaşlar için toplumun her kesiminden dün akşam yapılan yayında milyonlarca lira yardım toplandı.

YARDIM KAMPANYASI

TV8’de canlı olarak yayınlanan yardım kampanyasının açılışında konuşan Acun Ilıcalı açıklamasında “TV8’in bu akşamki tüm reklam gelirini deprem bölgesine bağışlayacağız” ifadelerine yer verdi. Kampanya kapsamında sanat dünyasının ünlü isimleri, iş adamları ve her kesimden vatandaş yardımda bulundu.

BAKANLAR BAĞIŞ YAPTI

Programa bağlanan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Acun Ilıcalı ve ekibine anlamlı kampanya için teşekkür ederek 20 bin TL bağışladığını açıkladı. Bunun ardından Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da programa bağlandı ve eşi ile kendisinin birer maaşlarını bağışladıklarını belirtti. Bakan Çavuşoğlu 26 bin TL maaşını bağışladı. 

51 MİLYON TL

Gerçekleştirilen programda 2 saatte toplam 15 milyon TL yardım toplanırken Acun Ilıcalı “Şu anda gerçekten hayal ettiğim tabloyla karşı karşıyayım” dedi. Gecenin sonuna doğru toplanan rakam 51 milyon TL olarak açıklandı. 

Ancak bir de havale ve eft yardımları olduğundan dolayı net rakamı bugün Acun Ilıcalı açıklayacak. Beklenti yardım tutarının 60 milyon TL’nin üzerine çıkması yönünde. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir