Gündem

Adalet Bakanı Gül’den Avukatlık Sınavı Açıklaması

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Best FM’de canlı yayın programına katıldı. Burada gündeme ilişkin konular hakkında açıklamalarda bulunan Adalat Bakanı Gül ayrıca bakanlık bünyesinde çalışmaları devam eden bazı noktalar hakkında bilgi verdi.

ADALET BAKANI GÜL’DEN AVUKATLIK AÇIKLAMASI

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül katıldığı program kapsamında yapmış olduğu açıklamalarında geçtiğimiz günlerde gündeme gelen avukatlık mesleği sınavına dair son bilgileri paylaştı. Bu sınava dair açıklamalarında çalışmaların devam ettiğini açıklayan Bakan Gül uygulama için süreç bilgisi de paylaştı. 

Avukatlık meslek sınavının mezun olduktan sonra yapılacağını ifade eden Bakan Gül konuya dair şu ifadeleri kullandı. 

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün Konuşması

“Çok önemli adliye binaları ve hizmetler yaptık. Nicelik olarak artırdık. Artık, nitelik olarak bir atılım yapıyoruz. Meslek öncesi ve meslek içi eğitime önem veriyoruz. Savunma hususunun eksik gitmesinin önüne geçiyoruz. Yakın zamanda açıklayacağımız reform paketimiz var. Örneğin, avukatlık sınavı getiriyoruz. Fakülteden mezun olunca, hemen avukatlık yapmak mümkün olmayacak. Bu sınav gelince ne olacak, fakültelerde eğitimin kalitesi artacak. Bu sınavı ÖSYM yapacak. Şu anda fakültelerde olan öğrencileri kapsamayacak. Çünkü onlar, fakülteye girerken bu sınav gündem de yoktu. Bundan sonra tercih edenleri kapsayacak. Niteliği arttırmak için garklı uygulamaları da devreye sokacağız. Yakın bir zamanda bunları da kamuoyu ile paylaşacağız.”

Kamuilanlari.com 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir