Gündem

Adalet Bakanı Gül: Hafta Sonları İçin Nöbetçi Noterlik Geliyor

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül yeni dönemlerde bazı uygulamaların hayata geçirileceğini ifade etti. Bu kapsamda yeni çalışmalar olduğu hakkında bilgiler veren Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, nobetçi noterlik uygulamasının detaylarını kamuoyu ile paylaştı. 

NÖBETÇİ NOTERLİK UYGULAMASI GELİYOR

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül nöbetçi noterlik konusunda görüşmeler yapıldığını ifade etti. Bu uygulamanın hafta içi çalışan, mesai yapanların işlemlerini hafta sonu yapmalarının sağlanamak için düşünüldüğünü ifade eden Bakan Abdülhamit Gül, uygulamanın olumlu karşılandığını bildirdi. 

“Çok yakın zamanda nöbetçi noter uygulamasını ülkemizde görmeye başlayacağız. Daha sonra da kapsamını genişleteceğiz. İlk olarak nöbetçi noter uygulamasına cumartesi ve pazarla başlayacağız. Sistemin sağlıklı işlemesini, eksikliklerin tamamlanmasını sağladıktan sonra da hafta içi belli saatlere kadar da uygulamanın kapsamı genişletilebilir. Uygulama başladıktan sonra talebe, ihtiyaca göre kapsamı genişletme, tekrar gözden geçirme mümkün olacaktır. Hafta içi saat 17.00’den sonra nöbetçi noter uygulamasını hedefliyoruz. Memur arkadaşımız işten çıktı, hafta içi noter ihtiyacı var, hafta içi de notere gidebileceği bir düzeni planlıyoruz. Şu anda ilk etapta hafta sonu, cumartesi, pazar için bunun planlamasını yapıyoruz.”

Kamuilanlari.com 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir